Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Personalizēta vakcīna pret AIDS
Apskatīt komentārus (0)


08.02.2011


Klīniskajā testēšanā Barselonas klīniskajā slimnīcā (Spānija) piedalījās 24 ar AIDS slimie, kuri saņēma trīs preparāta devas ar divu nedēļu ilgu intervālu starp injekcijām. Pēc 24 pārbaudījuma nedēļām lielākajai daļai tā dalībnieku ievērojami samazinājās vīrusa koncentrācija asinīs, taču slimība diemžēl nepazuda.  
Tomēr šos sasniegumus zinātnieki sauc par nozīmīgiem salīdzinājumā ar tiem testu rezultātiem, kas tika iegūti, izmantojot agrāk radītu vakcīnu, kas labvēlīgi iedarbojās tikai uz 30 % pārbaudījuma dalībnieku. Tādējādi līdz šim neviena terapeitiskā vakcīna nav uzrādījusi tāda līmeņa rezultātus kā preparāts, kas tika izmantots jaunākajos pētījumos. 
Šobrīd tiek veikti jauni vakcīnas klīniskie pārbaudījumi kopā ar antiretrovīrusu preparātiem, kas, kā tiek gaidīts, ievērojami uzlabos testu rezultātus. 
Noslēgumā zinātnieki cer izstrādāt tādu terapeitisko vakcīnu AIDS ārstēšanai, kas samazinās nepieciešamību pēc antiretrovīrusu preparātiem (šī terapija dārgi izmaksā, jo zāles ir jālieto katru dienu). 
(Detalizētāk -  
http://science.compulenta.ru/591100/?r1=yandex&r2=news)  
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA