AKTUALITĀTES
   
35965

Zāļu iegādes cenu kompensācijai piešķirs papildus vairāk kā 2 miljonus latu (Papildināts: "Jābeidz sliktā prakse veidot budžetu ar deficītu")
Apskatīt komentārus (0)


11.06.2013


Rindu mazināšanai un pieejamības uzlabošanai ambulatorajiem un stacionārajiem pakalpojumiem plānots novirzīt 1,5 miljonus latu, savukārt infrastruktūras uzturēšanas izdevumu deficīta segšanai ārstniecības iestādēm – 3 miljoni latu.
1,6 miljoni latu plānots novirzīt valsts zāļu kompensācijas sistēmai, lai segtu izdevumu deficītu par kompensējamajiem medikamentiem un medicīnas materiāliem.
Papildu 43 tūkstoši latu paredzēti bērnu reto slimību ārstēšanai, lai nodrošinātu medikamentozo ārstēšanu, ņemot vērā pacientu ķermeņa masas pieaugumu un jaunu pacientu esamību.
Savukārt 789 tūkstoši latu tiks novirzīti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, lai segtu siltumenerģijas, elektroenerģijas, degvielas iegādes izdevuma pieauguma izmaksas, remonta izmaksas, kā arī norēķinātos par transporta līdzekļu nomu.
Valdība šodien arī atbalstīja līdzekļu pārdali veselības nozares iekšienē, novirzot 463 tūkstošus latu no Nacionālā veselības dienesta un Zāļu valsts aģentūras neizmantoto 2012. gada ieņēmumu par sniegtajiem maksas pakalpojumiem atlikuma deficīta segšanai valsts zāļu kompensācijas sistēmā.
Tāpat no Zāļu valsts aģentūras neizmantoto ieņēmumu par 2012. gadā sniegtajiem maksas pakalpojumiem atlikuma 428 tūkstoši latu novirzīti Valsts sporta medicīnas centram, Valsts asinsdonoru centram, Tiesu medicīnas ekspertīžu centram un Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejam nepieciešamā aprīkojuma iegādei un remontdarbu veikšanai, kā arī Ludzas slimnīcas valsts galvotā aizdevuma saistību segšanai.
VM Komunikācijas nodaļa;
Oskars Šneiders;
Tālrunis: 67876008; 26378959;
E-pasts:
prese@vm.gov.lv 
***************************************************
Pērn kompensējamo medikamentu sistēmas budžets bija 81,7 miljoni latu, šogad - 78,4 miljoni, tajā pašā laikā pacientu skaits ik gadu pieaug par aptuveni 5% - "tik tikko spējam nosegt esošos pacientus, tomēr mēģinām lāpīties un ar iekšējām rezervēm to izdarīt", otrdien Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas deputātiem skaidroja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Zāļu un medicīnisko ierīču departamenta vadītāja Inese Kaupere.
Lai gan valdība šodien atbalstīja līdzekļu pārdali Finanšu ministrijas un Veselības ministrijas budžetā, kā rezultātā 2013.gada kompensējamo medikamentu sistēmas budžeta deficīta segšanai tiks novirzīti 2,09 miljoni latu, visa šogad sagaidāmā deficīta likvidēšanai nepieciešami vēl divi miljoni latu.
Kā skaidroja NVD pārstāve, šobrīd pacientiem kompensējamās zāles lielā mērā tiek nodrošinātas uz zāļu cenu samazinājuma rēķina. Kauperes teiktajam piekrita arī Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) pārstāvji, piebilstot, ka aptuveni 127 medikamentiem ir noteikts cenu samazinājums, tomēr tikai uz laiku.
SIFFA biedri uzstāja uz nepieciešamību palielināt kompensējamo medikamentu budžetu, minot tam vairākus iemeslus, tostarp to, ka ierobežotā finansējuma dēļ sistēma ir faktiski bloķēta inovatīvu medikamentu iekļaušanai, kā arī daudzām diagnozēm nav atjaunoti krīzes laikā samazinātie kompensācijas apmēri.
Uzklausot NVD un SIFFA pārstāvjus, Sabiedrības veselības apakškomisijas deputāts Romualds Ražuks (RP) sacīja, ka jābeidz sliktā prakse veidot budžetu ar deficītu, zinot, ka gada gaitā tāpat būs jāprasa papildu līdzekļi. Deputāts piebilda, ka šāda prakse ir raksturīga ne tikai veselības aprūpes nozarei, bet arī citām nozarēm.
Pilns raksts saitē
http://medicine.lv/raksti/nvd-situaciju-kompensejamo-zalu-budzeta-deve-par-lapisanos
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv