AKTUALITĀTES
   
67568

Uz 58 000 dzimumaktu bez prezervatīva – NULLE inficēšanās gadījumu ar HIV
Apskatīt komentārus (0)


13.07.2016


Pirms Starptautiskās konferences AIDS-2016, kas notiks nākamnedēļ Dienvidāfrikas Republikā, publicētie pētījuma PARTNER rezultāti liecina par to, ka efektīva ARV terapija ievērojami samazina HIV infekcijas nodošanas risku. Šis pētījums var kalpot kā pārliecinošs pierādījums tam, ka nenosakāmās vīrusu slodzes gadījumā HIV nodošana dzimumceļā nenotiek. 

Materiālu pilnā apjomā lasiet krievu valodā: http://itpcru.org/2016/07/12/issledovanie-partner-ni-odnogo-sluchaya-peredachi-vich-na-58-000-polovyh-aktov-bez-ispolzovaniya-prezervativa/ 

Kas ir pētījums PARTNER?
Tas ir apjomīgs starptautisks pētījums, kurā tika pētīti HIV infekcijas nodošanas riski gadījumos, kad HIV pozitīvajam partnerim ir nenosakāmā vīrusu slodze. 

Кas piedalījās pētījumā?
Tajā piedalījās 1166 pāri, kuros viens partneris bija HIV pozitīvs un lietoja ARV terapiju, bet otrs partneris – HIV negatīvs. Pētījumā tika iesaistīti homoseksuāli un heteroseksuāli pāri, kuri jau iepriekš bija praktizējuši seksu bez prezervatīva. Pētījuma dalībnieku vidējais vecums – ap 40 gadiem. 

Cik ilgi pāri praktizēja seksu bez prezervatīva?
Vidēji:
Homoseksuāli pāri seksu bez prezervatīva vidēji praktizēja 1,5 gadus (diapazons – no 0,5 līdz 3,5 gadiem), heteroseksuāli pāri, kurā sieviete bija HIV+, – 2,8 gadus (no 0,6 līdz 7,5 gadiem), bet heteroseksuāli pāri, kurā vīrietis bija HIV+, 6 gadus (no 0,7 līdz 11,4 gadiem).
Tādējādi 25% geju pāru praktizēja seksu bez prezervatīviem ne ilgāk kā 6 mēnešus, bet 25% heteroseksuālo pāru, kurā vīrietis bija HIV pozitīvs, seksu bez prezervatīva bija praktizējuši ilgāk nekā 11 gadus.

Cik ilgi HIV pozitīvie partneri lietoja ARV terapiju?
Jo cilvēks ilgāk ārstējas, jo zemākai ir jābūt vīrusu slodzei, tāpēc šo parametru uzskatīja par svarīgu. Turklāt - jo cilvēkam ilgāk ir nenosakāma vīrusu slodze, jo mazāks risks, ka tā varētu paaugstināties pēc pirmreizējā samazinājuma.
HIV pozitīvie partneri ARV terapiju lietoja aptuveni:
homoseksuālie vīrieši – 4,8 gadus (no 1,9 līdz 11,4 gadiem),
heteroseksuālas sievietes – 7,5 gadus (no 3,3 līdz 14,2 gadiem),
heteroseksuāli vīrieši – 10,6 gadus (no 4,3 līdz 15,6 gadiem).
   
Кad sāka pētījumu?
Pāru atlase pētījumam notika no 2010. gada septembra līdz 2014. gada maijam. Pirmie rezultāti tika publicēti 2014. gada februārī, bet galīgie – 2016. gada jūlijā.
   
Kur notika pētījumi?
Šis ir Eiropas pētījums, kas notika 14 valstu 75 centros. Valstis un centri uzskaitīti pētījuma mājaslapā.
   
Кādi ir pētījuma PARTNER galvenie rezultāti?
Galvenie rezultāti: pēc 58 tūkstošiem dzimumaktu, kas tika veikti bez prezervatīviem, nekonstatēja neviena gadījuma, kad HIV pozitīvais partneris būtu nodevis infekciju HIV negatīvajam partnerim.
   
Cik cilvēku pētījuma laikā inficējās ar HIV no sava partnera?
Nulle gadījumu. HIV vīrusa nodošana, esot nenosakāmai vīrusu slodzei,  nenotika. 
    
Cik noderīgi ir šī pētījuma rezultāti?
HIV pozitīvie cilvēki var mazāk satraukties par to, ka pastāv viņu partneru inficēšanās risks katru reizi, kad viņi nodarbojas ar seksu.
HIV pozitīvie cilvēki var mazāk uztraukties par to, ka pastāv inficēšanās risks.
Pāri, kuri grib bērnus, tos varēs radīt, nelietojot pirmskontaktu profilaksi.
Samazinoties inficēšanās riskam ar HIV,  var samazināties stigma un nepatika, ar ko HIV pozitīvie cilvēki saskaras, veidojot jaunas attiecības.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv