Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
65120

UNAIDS lolo rožainus plānus par HIV izskaušanu
Apskatīt komentārus (0)


31.03.2016


ANO Apvienotā HIV/AIDS (UNAIDS) programma plāno jau līdz 2030. gadam uzveikt HIV epidēmiju. Par to pastāvīgi runā Mišels Sidibē, šīs aģentūras izpilddirektors.
«Mēs ceram, ka uzveiksim epidēmiju. Būs 0 inficēto, 0 diskriminēto un 0 nāves gadījumu. Šādus rādītājus mēs grasāmies padarīt noturīgus," paziņoja Sidibē, atbildot uz jautājumu, cik reāli ir īstenot ieceri līdz 2030. gadam apturēt epidēmiju. HIV epidēmijas izskaušana ir ietverta UNAIDS attīstības plānos. Sidibē uzsvēra, ka sagaida turpmāku progresu problēmas risināšanā, jo kādreiz taču bijis tā, ka slimnīcas bija pārpildītas un cilvēki masveidā mira, taču šobrīd situācija ir kardināli mainījusies.
Šodien virknē Austrumeiropas un Centrālāzijas valstu ir sasniegts ievērojams progress, izskaužot gadījumus, kad māte nodod HIV savam bērnam. Taču to nevar teikt par jaunu inficēšanās gadījumu ar HIV novēršanu. Pēc dažādiem datiem, laika posmā no 2000. līdz 2014. gadam jaunu inficēšanās ar HIV gadījumu skaits reģionā pieaudzis no 100 000 līdz 140 000 gadā.  Vēl viena no šī reģiona valstu nopietnām problēmām ir tā, ka HIV inficētie nesaņem ārstēšanu.
Latvijai tā ir pirmā svarīguma problēma! Būtu labi, ja beidzot arī mūsu valstī varētu izjust UNAIDS politiskās gribas klātbūtni.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA