Biedrība "Apvienība HIV.LV"+371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
105858

Un vēl
Apskatīt komentārus (0)


14.04.2019


Avots: РИА Новости | «В Приангарье запретившая лечить ребенка с ВИЧ мать умерла от СПИДа» |  https://ria.ru/20190412/1552641510.html |
Sieviete, kurai tiesa Irkutskas apgabalā atņēma vecāku tiesības tāpēc, ka viņa atteicās ārstēt un vest uz pārbaudēm bērnus, 32 gadu vecumā nomira no AIDS sekām.
Par viņas nāves cēloni kļuva divpusējā totālā pneimocistu pneimonija, ko pavadīja intoksikācija un smaga elpošanas nepietiekamība.
HIV-inficētā grūtniece bija nonākusi HIV-disidentu ietekmē un atteikusies no ārstēšanās. Pēc meitas piedzimšanas viņa aizliedza ārstiem veikt bērna izmeklēšanu, uzrakstot atteikumu. AIDS centrs 2016. gada nogalē iesniedza prasību tiesā piespiedu kārtā izmeklēt un ārstēt meitenīti. Tiesa šo prasību apmierināja.
Šī lieta izraisīja plašu sabiedrības rezonansi, kļūstot par vienu no pirmajiem gadījumiem Krievijā, kad tiek noteikta piespiedu pārbaude bērnam, kas piedzimis HIV pozitīvam vecākam. Diagnoze – HIV infekcija – divus gadus vecajai meitenītei apstiprinājās pilnībā, bet viņas septiņus gadus vecais brālis bija vesels. Sieviete turpināja noliegt vīrusa esamību, atteicās no ārstēšanās un, nonākusi slimnīcā smagā stāvoklī, nomira. Viņa atteicās atzīt, ka tas plaušu iekaisuma tips, ko viņai atklāja, jau liecina, ka viņas pamatslimība sasniegusi AIDS stadiju.
Patlaban HIV-disidentes bērni atrodas pie radiniekiem, kuri relulāri apseko un ārstē slimo bērnu. Antiretrovīrusu terapijas preparātu iedarbības rezultātā meitenīte ātri uzņēma trūkstošo svaru un sāka retāk slimot.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA