Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
62516

Trīs asiņu pilieni var mainīt Tavu dzīvi
Apskatīt komentārus (0)


23.11.2015


Trīs asiņu pilieni var mainīt Tavu dzīvi
Preses relīze
Biedrība «DIA+LOGS, atbalsta centrs visiem, kurus skar HIV/AIDS» arī šogad ir pievienojusies Eiropas iedzīvotāju testēšanas uz HIV un hepatītiem nedēļai. Biedrība aicina veikt eksprestestus uz HIV un hepatītiem biedrības «DIA+LOGS»  centrā, Rīgā, Dzirnavu ielā 135 (ieeja no Satekles ielas).
Latvijā, salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības valstīm, ir lielāks ar C hepatītu inficēto pacientu skaits uz 100 000 iedzīvotāju, kā arī lielākais ar AIDS slimo īpatsvars HIV-inficēto vidū.
HIV un B/C hepatītu infekcijas ir ļoti bīstamas, jo sākotnēji attīstās visbiežāk bez jelkādiem jūtamiem simptomiem, un pacienti nonāk pie ārstiem jau ar stipri ielaistām aknu saslimšanām hepatītu gadījumā, vai ļoti zemu imunitāti HIV gadījumā. Vēl bīstamākas veselībai ir HIV un hepatītu ko-infekcijas.
Vienīgais veids, kā uzzināt ir cilvēkam šīs infekcijas vai nav - ir asins tests. Vajadzīgi tikai trīs asiņu pilieni un pusstunda laika, lai cilvēks uzzinātu, ka ir vesels, vai ka ar steigu jādodas pie ārsta.
Testam ir ļoti liela nozīme infekciju profilaksē - savu mīļoto līdzcilvēku izsargāšana, jo B hepatīts un HIV viegli nododas partnerim dzimumaktā bez prezervatīva.
«Savlaicīga infekciju diagnostika ir ļoti svarīga tāpēc, ka cilvēks, zinot savu testu rezultātus, retāk piekopj riskantas uzvedības paradumus, cilvēks sāk apzināties iespējamas nopietnas sekas», saka Agita Sēja, biedrības «DIA+LOGS» sociālo un HIV profilakses programmu vadītāja. 
Biedrība aicina uz  eksprestestiem pie sevis pirmdienās, trešdienās, ceturtdienās no plkst 14 līdz18, otrdienās no plkst 10 līdz 14, piektdienās no plkst 16 līdz 20
Testēšana notiks arī izbraukumos dažādās sociālajās iestādēs.
Testēšanu uz HIV un hepatītiem līdzfinansē starptautiskā organizācija «AIDS Health Care Foundation» (www.aidshealth.org)
Papildu informācija:
Agita Sēja
agita.seja@inbox.lv 
Tālrunis: 67243101
www.diacentrs.lv 

 


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA