Biedrība "Apvienība HIV.LV"+371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Traģiskā izrāde
Apskatīt komentārus (0)


30.09.2013


Toronto (Kanāda) teātrī Moyo Theatre notika „skaļa” pirmizrāde. Teātra aktieri skatītāju vērtējumam nodeva lugu «Tainted» («Sliktās asinis»), ko sarakstījusi dramaturģe Keta Lantena (Kat Lanteigne).
Sižeta pamatā ir reāli notikumi, kas risinājušies nesenā pagātnē – 20. gadsimta astoņdesmito gadu pirmajā pusē. Medicīnas ierēdņiem ignorējot zinātnieku ieteikumus un nepietiekamas kontroles dēļ asins pārliešanas stacijās vairāk nekā 1000 valsts iedzīvotāji tika inficēti ar HIV, bet ar C hepatīta vīrusu inficējušos skaits pēc asins pārliešanas pārsniedza 30 000 cilvēku.
Inficēto vidū lielākoties bija hemofīlijas slimnieki, kuriem dzīvības uzturēšanai regulāri pārlēja asinis.
Izrādes galvenie varoņi ir vienas ģimenes locekļi – māte, tēvs un trīs viņu dēli. Visi trīs dēli cieš no hemofilijas, visiem trim nepieciešama regulāra šī asins komponenta pārliešana, kā rezultātā viņi visi inficējas ar HIV un C hepatīta vīrusu.
Vienā no izrādes epizodēm citē reālu dokumentu – 1985. gada sākumā kāds Kanādas Veselības ministrijas ierēdnis kategoriski noliedza, kas HIV varētu nodot ar asiņu starpniecību (vīrusu atklāja divus gadus vēlāk).
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA