Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
49626

Tests uz HIV katram
Apskatīt komentārus (0)


21.11.2014


Eiropā vismaz katrs trešais cilvēks no 2,3 miljoniem HIV inficēto nezina, ka ir inficēts. Pusei no tiem, kuri savu HIV statusu nezina, HIV tiek diagnosticēts novēloti, līdz ar to tiek novēloti uzsākta ārstēšana. Savlaicīga HIV infekcijas diagnostika ir ļoti svarīga, jo personai, zinot savu HIV testa rezultātu, samazinās iespēja, ka tā piekops riskantas uzvedības paradumus un inficēs citus līdzcilvēkus. Cilvēkiem, kuriem HIV atklāts novēloti, ārstēšana norit grūtāk, jo tiek novērotas veselības komplikācijas.
Latvijā no šī gada sākuma līdz 1. oktobrim ir reģistrēti 250 jauni HIV infekcijas gadījumi. Savukārt Latvijā kopējais reģistrētais HIV infekcijas gadījumu skaits kopš 1987.gada līdz 2014. gada 1 .oktobrim ir 6117 gadījumi. (Vairāk lasiet saitē http://www.spkc.gov.lv/aktualitates/963/aicina-veikt-anonimu-bezmaksas-hiv-eksprestestu-hiv-testesanas-nedelas-ietvaros )
Slimību Profilakses un kontroles centra iformatīvais flajeris par Eiropas HIV testēšanas nedēļas pasākumiem Latvijā saitē http://www.spkc.gov.lv/file_download/2156/HIV_tests_flajeris.pdf    
Uzziniet kā veic HIV testu, noskatoties video "Kā veic HIV eksprestestu". 

 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA