Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
27265

Tā nav politika! Vienkārši kārtējā aknu pārstādīšana
Apskatīt komentārus (0)


17.10.2012


Pieskaroties kadru politikas jautājumam, viņš izstāstīja par Orgānu un audu transplantācijas republikāniskā zinātniski praktiskā centra izveides vēsturi. «Oļegs Rummo (tagadējais centra vadītājs) atnāk ar puišiem un saka: «Аleksandr Grigorjevič, mēs gribam nodarboties ar sirds un aknu pārstādīšanu utt. Atbalstiet, palīdziet.» Nu, labi. Es vienreiz padomāju, otrreiz, un uzcēlu viņiem to centru,» izstāstīja Lukašenko. 
Kopš tā laika, pēc prezidenta vārdiem, “Orgānu un audu transpantoloģijas” centrs ārzemniekiem sniedzis pakalpojumus trīs miljonu apjomā.
«Negribu pieminēt pēdējo piemēru, taču tas laikam tāpat kļūs populārs. Neseno Mosada līderi nekur neņēmās operēt – viņam bija vajadzīga aknu transplantācija. Pēc operācijas ir pagājušas desmit dienas. Tikai Baltkrievijā bija gatavi operēt. Amerika atteicās, Vācija atteicās, Šveice atteicās. Taču visi rekomendēja Oļegu Rummo,» izklāstīja valsts galva. 
Viņš arī paziņoja, ka pie viņa ir nākuši konsultēties par šo jautājumu: «Ir nu gan rezonansi izraisoša šī operācija! Es saku: nododiet ģenerālim, ka mēs kā jebkurš ārsts neko negarantējam, bet darīsim visu, lai visu izdarītu saskaņā ar mūsdienu tehnoloģijām. Ja vēlaties, ņemiet līdzi konsultantu. Atveda kaut kādu spīdekli, kas ir veicis daudz operāciju. Viņš skatījās, kā operē, un beigās teica: puiši, es šeit neesmu vajadzīgs.»
Pilns teksts krievu valodā: 
http://naviny.by/rubrics/society/2012/10/16/ic_articles_116_179583/
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA