Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
24013

Svarīgi zināt: imūnstimulatori
Apskatīt komentārus (0)


28.05.2012


CD4 limfocīta “vecāki” ir asins cilmes šūnas. Tā pārtapšana par T limfocītu notiek tīmusā jeb aizkrūts dziedzerī. Tas ir centrālais limfoīdais orgāns, kas atrodas krūšu kurvī zem sirds. Virzoties uz tīmusa centru, T-limfocītā notiek gēnu pārgrupēšanās, uz šūnu virsmas uzrodas un pazūd dažādi receptori.  Rezultātā veidojas dažādi T limfocīta veidi, tajā skaitā CD4 limfocīti. Šīs šūnas izstrādājas visa mūža garumā. Tomēr līdz ar gadiem tīmuss savu funkciju veic arvien sliktāk.
CD4 limfocīti ne vien tiek nepārtraukti izstrādāti, bet organismā ir arī to uzkrājumi. Rodoties nepieciešamībai (piemēram, infekcijas gadījumā), organisms “izmet” CD4 limfocītus.
Izmantojot imūnsistēmas stimulatorus, notiek veltīga šo šūnu izmešana. To krājumi izsīkst, tādēļ organismam nepieciešams zināms laiks šūnu krājumu atjaunošanai. Bezmērķīga imūnsistēmas stimulēšana HIV infekcijas gadījumā vīrusam rada arvien jaunas un jaunas šūnas – mērķus, kurus tas iznīcina. Jāatceras, ka HIV infekcijas ārstēšana izpaužas kā HIV izplatības novēršana, savukārt imunitātes atjaunošanās notiek, pateicoties organisma spējām.
Tomēr dažās situācijās var izmantot preparātus, kam piemīt stimulējoša iedarbība uz imūno sistēmu. Tas jādara tāda ārsta kontrolē, kas ir kompetents HIV infekcijas jautājumos.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA