Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
84781

Svarīgi visiem iedzīvotājiem
Apskatīt komentārus (0)


16.03.2018


Avots: Veselības ministrija
Veselības aprūpes finansēšanas likums (turpmāk - Likums), paredz ieviest valsts obligāto veselības apdrošināšanu. Saskaņā ar Likumu apdrošinātās personas statusam atbilst sociāli apdrošinātās personas (darba ņēmēji, pašnodarbinātie), personas, kuras brīvprātīgi veikušas veselības apdrošināšanas iemaksas, un noteiktas iedzīvotāju grupas (piemēram, pensionāri, bērni līdz 18 gadiem, I un II invalīdi, Nodarbinātības valsts aģentūrā reģistrēti bezdarbnieki), un šīm personām tiks nodrošināts pilnais valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu grozs. Lai noteiktu, vai persona ir tiesīga saņemt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, nepieciešama datubāzes izveide, kurā pieejama atbilstoša informācija par personām.
Līdz ar to plānots, ka Nacionālais veselības dienests veidos datubāzi, kurā tiks norādīti apdrošinātās personas dati un informācija, kas apliecina personas atbilstību apdrošinātās personas statusam. Informācija par personas tiesībām saņemt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus gan ārstniecības personai, gan farmaceitam, gan arī pašai personai būs pieejama vienotajā veselības nozares elektroniskajā informācijas sistēmā jeb E-veselībā.
Noteikumu projekts paredz, ka noteiktā laikā informāciju par personu datubāzē iekļauj un aktualizē kompetentās institūcijas – Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, Nodarbinātības valsts aģentūra u.c.
Noteikumu projekts http://tap.mk.gov.lv/doc/2018_03/VMnot_120318.249.docx 
Anotācija http://tap.mk.gov.lv/doc/2018_03/VManot_130318.249.docx
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA