Biedrība "Apvienība HIV.LV"+371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
60806

Svaigu ziņu daidžests
Apskatīt komentārus (0)


24.09.2015


Farmācijas uzņēmumu organizācijas kopā ar Veselības ministriju uzsāks darbu pie inovatīvu zāļu pieejamības veicināšanas
25. septembrī farmācijas industrijas pārstāvji, to skaitā Eiropas Farmaceitisko industriju un asociāciju federācijas izpilddirektors Ričards Bergstroms, Latvijas Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) valdes priekšsēdētājs Imants Sinka un izpilddirektore Dita Erna Sīle, tiksies ar veselības ministru Gunti Belēviču.
Tikšanās mērķis ir uzsākt 29. jūnijā Veselības ministrijas (VM) un farmācijas industrijas parakstītā nodomu protokola uzdevumu īstenošanu. Nodomu protokola parakstītāja puses ir Eiropas Farmaceitisko industriju un asociāciju federācija, SIFFA un VM, kā arī Latvijas Zinātņu akadēmija. Farmācijas nozare augstu novērtē veselības ministra G.Belēviča atbalstu nozares iniciatīvai sadarboties konstruktīvā un praktiskā veidā, uzsver SIFFA pārstāvji.
Pilns raksts saitē http://farmacija-mic.lv/farmacijas-uznemumu-organizacijas-kopa-ar-veselibas-ministriju-uzsaks-darbu-pie-inovativu-zalu-pieejamibas-veicinasanas/     
*****************************
Belēvičs cer pakāpeniski virzīties uz visu recepšu medikamentu daļēju kompensāciju
Veselības ministrs Guntis Belēvičs cer pakāpeniski virzīties uz visu recepšu medikamentu daļēju kompensāciju, ziņo Veselības ministrija. Šādu ideju Belēvičs izklāstījis 23. septembrī notikušajā Veselības ministrijas (VM) Farmācijas jomas konsultatīvās padomes (FJKP) sēdē. Tas ļautu ne tikai pacientiem saņemt nepieciešamās zāles, bet būtu arī pamudinājums doties pie ārsta veselības problēmu gadījumā, nevis nodarboties ar pašārstēšanos, uzskata ministrs.
Vienlaikus tas nozīmētu recepšu medikamentu cenu vienādošanu visās aptiekās, izskaužot nevajadzīgus un pacientiem ne vienmēr skaidrus mārketinga elementus. Šādas sistēmas īstenošanas uzsākšana būtu iespējama līdz ar e-veselības projekta ieviešanu.
Pilni raksti saitēs: http://farmacija-mic.lv/belevics-plano-virzities-uz-visu-recepsu-zalu-daleju-kompensaciju/ | http://medicine.lv/raksti/belevics-cer-pakapeniski-virzities-uz-visu-recepsu-medikamentu-daleju-kompensaciju |
*****************************
Sabiedrības iniciatīvas "Par dzīvi bez C hepatīta" autori izsaka publisku atbalstu Veselības ministrijas (VM) iecerei iecelt Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) direktori Baibu Rozentāli par galveno speciālistu infektoloģijā. Pilns raksts saitē http://medicine.lv/raksti/biedriba-izsaka-atbalstu-vm-iecerei-par-galveno-specialistu-infektologija-iecelt-baibu-rozentali     
*****************************
Latvija - vienīgā valsts Eiropā, kur HIV ārstēšana tiek uzsākta novēloti
Laikā no 2009. līdz 2013.gadam ar HIV inficēto personu skaits, kas Eiropas valstīs saņem pretvīrusa terapiju, ir teju dubultojies, un tas ļauj šiem cilvēkiem dzīvot ilgāk, veselīgāk un produktīvāk, teikts Eiropas slimību un profilakses kontroles centra (ECDC) progresa ziņojumā par HIV ierobežošanu.
Turklāt arvien vairāk valstu ievieš agrīnu HIV pacientu ārstēšanu, kas ir izmaksu efektīvāka un ievērojami samazina valsts veselības aprūpes budžeta izdevumus.
Pilns raksts saitē http://medicine.lv/raksti/latvija-vieniga-valsts-eiropa-kur-hiv-arstesana-tiek-uzsakta-noveloti  
*****************************  
Singapūra paziņoja, ka ir atcēlusi aizliegumu iebraukt valstī cilvēkiem, kuri inficēti ar cilvēku imūndeficīta vīrusu (HIV), bet viņu uzturēšanās laiks tiks ierobežots ar trim mēnešiem.
Veselības ministrija informēja, ka aizliegums tika atcelts 1.aprīlī, ņemot vērā to, ka vairāk nekā 5000 Singapūras iedzīvotāju jau ir inficēti ar HIV un ir pieejama efektīva ārstēšana.
Trīs mēnešu uzturēšanās ierobežojums noteikts ar mērķi novērst ārzemnieku ilgstošu uzturēšanos, kuras mērķis varētu būt darba meklēšana vai tur studējoša bērna pavadīšana.
«HIV pozitīvu ārzemnieku repatriācijas un pastāvīgas iekļaušanas melnajā sarakstā politika tika ieteikta astoņdesmito gadu beigās, kad šī slimība bija jauna un nāvējoša un nebija pieejama efektīva ārstēšana,» paskaidroja Veselības ministrijas preses sekretārs.
HIV uzbrūk cilvēka imūnsistēmai, apgrūtinot organisma spēju pretoties infekcijām. Iegūtais imūndeficīta sindroms (AIDS) ir HIV infekcijas beigu stadija.
Singapūras īslaicīgiem apmeklētājiem ir jāiegūst sociālas vizītes caurlaide, kas ir derīga divas līdz četras nedēļas un var tikt pagarināta uz laiku līdz trim mēnešiem. Tās ieguvējiem nav atļauts strādāt Singapūrā. 

 


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA