Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
72993

Slēgs Vecumnieku cietumu
Apskatīt komentārus (0)


20.09.2016


Avots: Ieslodzījuma vietu pārvalde | «Lai taupītu valsts budžeta līdzekļus, tiks slēgts Vecumnieku cietums» | http://www.ievp.gov.lv/index.php/118-lai-taupitu-valsts-budzeta-lidzeklus-tiks-slegts-vecumnieku-cietums | 
Tā kā pēdējo gadu laikā brīvības atņemšanas vietās būtiski samazinājies kopējais ieslodzīto skaits, lai nodrošinātu efektīvu, tiesisku un ekonomiski lietderīgu ieslodzījuma vietu darbību, nolemts 2017.gada 1.janvārī slēgt Vecumnieku cietumu, notiesātos pārvietojot uz Daugavgrīvas cietuma, Jēkabpils cietuma un Olaines cietuma atklātā cietuma nodaļām, bet ietaupītos valsts budžeta līdzekļus lietderīgi izmantot jaunizveidotā Olaines cietuma Atkarīgo centra uzturēšanai.
Progresīvās sodu izpildes sistēmas ietvaros, Ieslodzījuma vietu pārvalde veikusi notiesāto personu skaita dinamikas analīzi, it sevišķi attiecībā uz notiesātajiem, kuri brīvības atņemšanas sodu izcieš atklātā veida cietumos. Secināts, ka atklāto cietumu  un atklāto cietumu nodaļu telpas netiek pilnībā aizpildītas. Vecumnieku cietums ir atklāta veida cietums ar maksimāli noteikto ieslodzīto skaita limitu – 49, bet faktiski tajā brīvības atņemšanas sodu izcieš tikai 31 notiesātais.
Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure pamato cietuma slēgšanu: “Vecumnieku cietuma uzturēšanai Ieslodzījuma vietu pārvalde ik gadu izlieto 503 000 euro, no tiem 417 898 euro personāla atlīdzībai, bet 85 102 euro infrastruktūras uzturēšanai. Tādēļ, lai lietderīgi izmantotu valsts budžeta līdzekļus, Ieslodzījuma vietu pārvalde uzskata par lietderīgu ar 2017.gada 1.janvāri likvidēt Vecumnieku cietumu, bet ietaupītos valsts budžeta līdzekļus novirzīt jaunā Atkarīgo centra ēku uzturēšanai, komunālajiem maksājumiem un algu izmaksām”.
Vecumnieku cietuma personālam turpmākā darba un dienesta iespējas tiks piedāvātas Jelgavas un Olaines cietumos. Šobrīd Olaines cietumā ir vakantas 30,5 amatu vietas, bet Jelgavas cietumā – 7 amatu vietas. Patlaban Vecumnieku cietumam ir noteiktas 29,5 amata štata vietas.
Ņemot vērā jau agrāk Saeimas pieņemtos grozījumus Krimināllikumā, kas iesāka kriminālpolitikas reformu, mainot kriminālpolitikas mērķi – ne tikai sodīt, bet atjaunot taisnīgumu, aizsargāt sabiedrību, resocializēt un atturēt cilvēkus no noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas, ir būtiski palielināta iespēja plašāk piemērot ar brīvības atņemšanu nesaistītus sodus. Tādēļ brīvības atņemšanas vietās ir būtiski samazinājies kopējais ieslodzīto skaits. 2012.gada nogalē cietumos bija 6117 ieslodzīto, šā gada septembrī – 4202.
Vecumnieku atklātā veida cietums tika izveidots 1981.gadā.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA