Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
60792

Sirdis pukst vienādi...
Apskatīt komentārus (0)


21.09.2015


Plakātu mērķis ir veicināt pēc iespējas plašāka cilvēku loka izpratni par HIV/AIDS situāciju valstī, kā arī, lai Rīgas iedzīvotāji vairāk aizdomātos par to, cik būtiska ir katra paša attieksme, un cik nozīmīga loma ir mūsu atbalstam, pretimnākšanai un pieņemšanai, lai ne tikai noteiktas sabiedrības grupas, kas pakļautas diskriminācijai, bet tādējādi visa sabiedrība, funkcionētu daudz harmoniskāk.
Plakātus var apskatīt projekta FaceBook sienā http://ej.uz/qf9x    
********************
VIEDOKLIS: Cehs analizē reklāmu: PIESMEJ KAULAINO – LIETO PREZI SAULAINO! | Autors: Cements - 2015. gada 14. septembris | http://www.cehs.lv/2015/09/cehs-analize-reklamu-piesmej-kaulaino-lieto-prezi-saulaino/ |
Šorīt, dodoties mājup no atskurbtuves, acīs iekrita kārtējais šedevrs, ko apskatīt sīkāk mūsu reklāmas analīzes sadaļā: “PIESMEJ KAULAINO – LIETO PREZI SAULAINO!”
Vispirms centīsimies izprast saukli. Latviešu valodā jau kopš Merķeļu Garlība (“Latvieši”) ir tāds burvīgs vārds, kā “piesmiet”, jebšu – “pazemojot, vardarbīgi, arī krāpjot iesaistīt dzimumaktā (sievieti)”. Labojiet mani, ja klūdos, tomēr mūsdienīgā terminoloģijā to droši vien sauc par izvarošanu. Šķiet, ka tas ir nedaudz pretrunā ar projektu “Mana Rīga – no ienaida brīva!”, kura ietvaros tapis šis plakāts.
Ļoti ceru, ka ar “kaulaino” domāta Nāves metafora, un šis plakāts nav aicinājums vardarbīgi uzspraust bulīmiķes. “Prezis”, savukārt, šķiet kā veca cilvēka mēģinājums runāt mūsdienīgi. Kāds tos tiešām sauc par prežiem? Var jau būt. Es parasti lietoju nestilīgo “gumija”. Pārējie vārdi skaidrojumu neprasa.
Tātad principā, šis plakāts aicina izvarot nāvi izsargājoties un smaidot. Tā teikt, ar prezi vari droši sēdināt uz bekas jebko, YOLO!
Ar nepacietību gaidu, kāda būs nākamā ģeniālā ideja, kas 50+ gadīgiem Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta augsta ranga darbiniekiem ienāks prātā, kad viņi iedomāsies, ka spēj būt moderni un saprotamā valodā uzrunāt jauniešus. “CHAUSY, LIETO PREŽUKUS, MCA MCA =)~~~”
P.S.
Plakātā domuzīmes vietā izmantota defise.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA