Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
60829

Sievietēm, kuras pakļautas augstam riskam inficēties ar HIV
Apskatīt komentārus (0)


26.09.2015


No 1. septembra biedrība "Papardes zieds" ievieš Sabiedrības integrācijas fonda atbalstītu projektu „Sociālās nevienlīdzības un infekciju izplatības mazināšana prostitūcijā iesaistītām sievietēm Rīgā”. Šis ir jau trešais projekts, kura mērķa grupa ir sievietes, kas pakļautas augstam riskam inficēties ar HIV un seksuāli transmisīvo infekciju. 
Projekts norisināsies Rīgā Deglava ielas apkārtnē, iesaistoties vienlaikus vairāku institūciju darbiniekiem – organizācijai “Jaunatne ar misiju”, Rīgas 1. slimnīcas ārstiem (ginekologs un venerologs), Rīgas domes Labklājības departamenta Sociālajam dienestam „Avoti” (sociālie darbinieki) un biedrības „Baltijas HIV asociācija” zema sliekšņa pakalpojumus sniedzošajam "Testpunktam". Projektu vada biedrība „Papardes zieds”. Plašā starpsektoru sadarbība nepieciešama, jo projekta mērķa grupa – prostitūcijā iesaistītās sievietes – prasa īpašu pieeju, lai risinātu sociālus, psiholoģiskus un medicīniskus jautājumus. Paredzot, ka sievietēm varētu būt nepieciešama arī cita veida palīdzība, sadarbība notiks arī ar citu ārstniecības iestāžu, valsts un nevalstisku organizāciju speciālistiem.
Projekts nodrošinās individuālu pieeju katrai sievietei, informējot, sniedzot konsultācijas, atbalstu un piedāvājot ārstu pakalpojumus. Paredzēts projekta sešos mēnešos sasniegt līdz 60 sievietēm, kā arī veicināt riskam pakļauto sieviešu iesaisti sociālās palīdzības un veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanā.
Projekta gaitā tiek plānota arī apmācība sociālo dienestu darbiniekiem ar projektā gūtās pieredzes analizēšanu, noslēguma diskusija un interešu aizstāvības darbs, rosinot izmaiņas politikas plānošanas dokumentos, tikšanās ar pašvaldības un valsts institūcijām jautājuma aktualizēšanai un sakārtošanai. Šobrīd regulārs darbs ar prostitūcijā iesaistītām personām netiek nodrošināts un projekta ieviesējs cer panākt situācijas uzlabošanos, iesaistoties plašākam institūciju skaitam.
Vairāk informācijas: http://bit.ly/1MtyGBU  
Projekta īstenošanai piešķirtais programmas līdzfinansējums 19841 eiro.
www.papardeszieds.lv

 


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA