Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
50286

Saaukstēšanos ārstēt ar C vitamīna «megadevām» ir bezjēdzīgi
Apskatīt komentārus (0)


23.12.2014


Pirmkārt, ja C vitamīnu uzņem uzreiz, tiklīdz sākusies saaukstēšanās, tas slimošanas laiku spēj saīsināt ne vairāk kā par dienu, turklāt tikai cilvēkiem, kam ir stipra veselība. Šī vitamīna preparātu pastāvīga lietošana profilakses nolūkā ekonomiski neattaisnojas, jo negarantē 100% aizsardzību no vīrusiem.
Otrkārt, C vitamīnu lietojot ilgstoši, palielinās risks, ka veidosies nierakmeņi (it īpaši vīriešiem). To vairākkārt ir pierādījuši dažādi pētījumi.
Treškārt, liela daļa C vitamīna, kas uzņemta virs rekomendējamās dienas devas (90-100 mg/diennaktī), nepārstrādātā veidā tiek vienkārši izvadīta kopā ar urīnu. Tas ir neefektīvi no finansiālā viedokļa, kā arī var rasties 2. punktā aprakstītie veselības traucējumi.
Ceturtkārt, palielinātas C vitamīna devas var paaugstināt diarejas attīstības risku, kas var noritēt daudz smagāk nekā saaukstēšanās.
Piektkārt, naudu, kas paredzēta C vitamīna "megadevas" iegādei, efektīvāk ir tērēt vienreizlietojamiem kabatlakatiņiem un tējai, jo, kad esi saaukstējies, karsta tēja jādzer vairākas reizes dienā.

 


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA