Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
83489

Rudīte Danovska
Apskatīt komentārus (0)


09.01.2018


«Limbažu novada Jauniešu dome stiprina komandu» | datums nav norādīts | http://www.limbazi.lv/component/content/article?id=998:limbazu-novada-jauniesu-dome-stiprina-komandu.html |
<... Divu dienu laikā spēlēs, rotaļās, stafetēs, diskusijās un komandu uzdevumos jaunieši centās izprast, kas ir komanda, komandas darbs un kas raksturo komandu, proti, kopēji mērķi, dalībnieku mijiedarbība, sadalītas lomas un pienākumi. Jaunieši mācījās nodrošināt savstarpējo atgriezenisko saiti, palīdzēt citiem darba uzdevumu veikšanā un saprast, ka komandas līderis ir paraugs komandai. Komandu treniņi palīdzēja jaunajiem cilvēkiem apzināties savu individualitāti un tās nozīmi komandā, sajust savas darbības ciešo saikni ar apkārtējo vidi – dabu, cilvēkiem, izzināt komandas sadarbības stilu, iepazīt komandas biedrus un izkopa efektīvāku iekšējo komunikāciju.
Apmācības vadīja nometņu bērniem un pusaudžiem “Izdzīvošanas skola” vadītāja Rudīte Danovska. Jau 4 gadus viņa organizē izdzīvošanas nometnes sociālā riska bērniem un jauniešiem, vada sociālo prasmju apguves treniņus un atbalsta grupas jauniešiem. Jaunieši atzina, ka semināra laikā guvuši jaunu informāciju, zināšanas, pilnveidojuši sevi, ieguvuši jaunus kontaktus un paziņas, daudz ciešāk satuvinājušies savā starpā. Tas apliecina, ka sasniegts apmācību mērķis - stiprināta komanda, gūts gandarījums, saturīgi pavadīts brīvais laiks, un veikts ieguldījums savā un sabiedrības nākotnē. ...>
***********************
«Latvijas florbolistes pārliecinoši pieveic Vāciju» | 2001. gada 22. maijs | http://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/other/latvijas-florbolistes-parliecinosi-pieveic-vaciju.d?id=1328531 |
<... Latvijas sieviešu florbola valstsvienība pirmdien Rīgā "Skonto" hallē ar 5:0 (2:0, 1:0, 2:0) pārliecinoši pieveica Vācijas izlasi pasaules čempionāta spēcīgāko komandu divīzijas spēlē 2. apakšgrupā.
Uzvara Latvijas izlasei ir ļoti nozīmīga, lai grupas turnīra noslēgumā nepaliktu pēdējā vietā, kas draud ar vienu izšķirošu spēli par tiesībām saglabāt vietu A divīzijā.
Latvijas florbolistes spēli sāka apņēmīgi, un jau 3. minūtē Zanda Lauberte izvirzīja laukuma saimnieces vadībā, bet trešdaļas vidū Sintija Rukmane panāca 2:0.
Otrajā trešdaļā Ieva Krauze nostiprināja Latvijas pārsvaru, bet mača pēdējās piecās minūtēs Baiba Juruša un Zanda Kundziņa panāca 5:0.
Rudīte Danovska Latvijas vārtos atvairīja visus 15 metienus, tajā skaitā deviņus pēdējā trešdaļā. Latvijas florbolistes pa vārtiem meta 24 reizes. ...>
***********************
«Šļirču maiņa no HIV var paglābt ne tikai narkomānus» | 2007. gada 22. janvāris | http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/214501-slircu_maina_no_hiv_var_paglabt_ne_tikai_narkomanus |
<... Mēs nemācām lietot narkotikas, bet, mainot šļirces, cenšamies mazināt HIV izplatību – pirmkārt, narkotiku lietotāju vidū, otrkārt, vispār sabiedrībā. Neatkarīgajai saka HIV profilakses un sociālo pakalpojumu programmas narkotiku lietotājiem un viņu tuviniekiem projekta vadītāja, sociālā darbiniece Rudīte Danovska. Lai gan oficiālie dati vēsta, ka intravenozo narkotiku lietotāju skaits samazinās, ielu darbinieki un paši narkomāni apgalvo – tās ir pilnīgas muļķības. Piektā daļa narkomānu, kas duras, ir inficēti ar HIV.
Sabiedrības attieksme pret šīs programmas aktivitātēm, tostarp šļirču maiņu, joprojām ir neizpratnes pilna. Tomēr darbinieki optimismu nezaudē. "Jāsaprot, ka narkotiku lietotāji – tie ir cilvēki, kas dzīvo starp mums, blakus namos, blakus dzīvokļos, un naivi būtu iedomāties, ka viņi koncentrējas kādos atsevišķos rajonos, ka tie ir tikai degradējušies tipi. Mūsdienās daudzi narkotiku lietotāji iet uz darbu, dzīvo ģimenes dzīvi," saka R. Danovska. "Mūsu mērķis ir darīt visu iespējamo, lai narkotiku lietotāji nodarītu pēc iespējas mazāku ļaunumu citiem, neinficētu ar HIV sevi un citus, un lai šļirces nemētātos apkārt." Citiem vārdiem, šī programma ir viens no veidiem, kā mazināt ļaunumu – HIV infekcijas izplatību.
Šajā programmā Rīgā strādā pieci ielu darbinieki, kā arī centra DIA+LOGS telpās Dzirnavu ielā darbojas šļirču apmaiņas punkts. "Mēs nonākam tuvākā kontaktā ar narkotiku lietotājiem, un tas jau ir solis uz priekšu. Viņi nav no tiem, kas skrien uz sociālajiem dienestiem pēc palīdzības; tātad jāiet mums. Cenšamies motivēt, lai viņi sāktu ārstēties un izietu rehabilitāciju, bet nevaram pavicināt ar burvju nūjiņu un teikt – viss, nelietojiet no rītdienas!" atzīst R. Danovska. ...>
**********************
«Trenniņprogramma trešo valstu valstspiederīgām sievietēm un bērniem Pāvilsotas novada viesu namā „Lenkas” projekta “Integrēties ir viegli” ietvaros» | 2010. gada 15. aprīlis | http://www.krize.lv/trenninprogramma-treso-valstu-valstspiederigam-sievietem-un-berniem-pavilsotas-novada-viesu-nama-lenkas-projekta-integreties-ir-viegli-ietvaros/ |
<... Trīs dienu laikā sievietēm ar bērniem būs iespēja baudīt latviešu nacionālo virtuvi, dažādas latvijas kultūrā sastopamas tradīcijas. Paredzēta sadziedāšanās, pirtī iešana, nūjošana gar jūru. Trenniņprogrammas dalībnieki iepazīsies ar Latvijas vēsturi un kultūras mantojumu, kā arī dalībnieki iepazistinās ar savas tautas tradīcijām un savas valsts vēsturi.
Bērni baudīs aktīvu atpūtu brīvā dabā – tiks organizētas dažādas radošo grupu nodarbības, interaktīvas nodarbības mežā un pie jūras, kā arī organizētas bērniem attīstošas sporta spēļu sacensības, stafetes un orientēšanās pasākums nepazīstamā vidē.
Trenniņprogrammas laikā trešo valstu valstspiederīgām sievietēm būs iespēja piedalīties grupu nodarbībās ar terapeitiskiem elementiem, lai vairāk iepazītos ar savu sievišķo būtību.
Trenniņprogrammas aktivitates palīdzēs dalībniekiem  attīstīt saskarsmes prasmes, dos ieskatu par kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanas iespējām, sekmēs etnisko kultūras tradīciju apzinašanos, ņemot vērā mērķgrupas etnisko piederību.
Svētdien, 23.maijā  trenniņprogrammas noslēgumā dalībniekiem tiks organizēta ekskursija uz Liepājas karaostu.
Trenniņprogrammas vadītāja – Rudīte Danovska. ...>
**********************
«Īstenots projekts „Kad vasara Rīgas ielās…”» | 2011. gada 19. septembris | http://www.e-skola.lv/public/40659.html |
<... Viena no kopīgi pavadītām dienām bija Veselības diena.  Dienas centra „Ābeļzieds” sociālā darbiniece Rudīte Danovska prata iesaistīt katru viņa iespēju robežās. Arī tos, kuriem ir kustību traucējumi vai citas veselības problēmas. Iepazīšanās rotaļas, sadraudzības stafete āra apstākļos, kopīga neparasto parakstu veidošana, veselīga dzīvesveida un uztura prezentācija, relaksējoši pasākumi un jautrās stafetes.  Interesanti spēlēs izmantotas ne tikai tradicionālās bumbas, bet arī knaģi, dārzeņi, kluči, puzles un trauki. Pēc fiziskajām aktivitātēm sekoja relaksējoša atslodze, kuras laikā bija iespēja iepazīt Pireneju kalnu suņus, kurus izmanto ārstēšanā. ...>
**********************
«Alojas dienas centrs viesojās Limbažos» | 2014. gada 22 jūlijs | http://limbazi.pilseta24.lv/zina?slug=alojas-dienas-centrs-viesojas-limbazos
17. un 18. jūlijā Alojas Dienas centra bērni un jaunieši piedalījās Limbažu jauniešu centra organizētajā seminārā – apmācībās. 
To mērķis bija bērnu un jauniešu kompetenču attīstība un komandas stiprināšana, kas sekmē radošo iniciatīvu izpausmes un aktīvu iesaistīšanos. Apmācības abas dienas vadīja Rudīte Danovska – "Izdzīvošanas skolas" vadītāja.
Pirmā diena iesākās ar iepazīšanos, komandu izveidošanu un karogu gatavošanu. Dažādās sacensībās divu dienu garumā piedalījās un guva uzvaru komanda ar nosaukumu "Pirāti", bet tikai par vienu punktu atpalika "Susuriņi". Komandas sacentās jautrās un neparastās disciplīnās, vislielākās emocijas valdīja brillīšu futbolā un slapjajā volejbolā. Pirmā diena noslēdzās ar talantu šovu un diskotēku.
Peldēšana, gardas pusdienas, uzdevumi gan komandām, gan individuāli, jautrība un jauni draugi – tā pagāja divas brīnišķīgas un saulainas dienas Limbažos.
**********************
«Рынок труда спасут люди предпенсионного возраста и пенсионеры» | 6 сентября, 2016 | http://rus.lsm.lv/statja/novosti/ekonomika/rinok-truda-spasut-lyudi-predpensionnogo-vozrasta-i-pensioneri.a199679/ |
<... Танцы — это всего одно из множества занятий, которые предлагает сениорам дневной центр «Абельзиедс». Леонида посещает сразу несколько групп. Быть может, поэтому трудно поверить, что ей уже 75.
«Я начала с линейных танцев, затем посещала лечебную физкультуру в другом центре. Там же английский. Еще восточные танцы, а потом меня вовлекли в ходьбу скандинавскую. Так что у меня занята вся неделя, как у работающего!» - говорит Леонида.
Елена, дама элегантного возраста, тоже ходит в центр как на работу:
«Бодрость, энергию дает, снятие стрессов. Особенно если еще бегом занимаешься — он снимает стресс».
Работники центра уверены — остановить старение можно.
«Самое главное, показать самому человеку, что у него есть ресурс — таланты, то, что ему самому нужно, чтобы он мог свои потребности удовлетворить. Но и не только свои — и окружающих», — поясняет старший социальный работник Рудите Дановска. ...>

 

 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA