Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
61573

Reto slimību biedrības “Caladrius” paziņojums
Apskatīt komentārus (0)


31.10.2015


“Eiropas Hemofilijas konsorcijs oktobra sākumā savā ikgadējā konferencē prezentēja zinātnisko pētījumu, kurā pierādīts, ka pacientu un mediķu iesaiste kompensējamo zāļu iepirkumos ļauj ievērojami samazināt medikamentu cenu, kas būtu svarīgi arī Latvijai, kur 2016. gada budžetā veselības aprūpei joprojām katastrofāli trūkst līdzekļu. Baltijas valstu hemofilijas biedrības kopā ar Eiropas Hemofilijas konsorciju par iespēju Baltijā veikt kopīgus iepirkumus dārgajiem medikamentiem jau ir spriedušas Eiropas Komisijā. Diemžēl Latvijas veselības ministrijai tas nebija interesanti,” ar nožēlu pauž organizācijas pārstāvji.
“Eiropas pacientu organizācijas aicina Eiropas Savienības (ES) valstu amatpersonas uzlabot pacientu pieejamību zālēm, norādot pirmos soļus, kas šajā jomā būtu darāmi, taču Veselības ministrija (VM) atsakās tikties ar ES un pasaules pacientu organizāciju pārstāvjiem un uzklausīt idejas, kā samazināt zāļu izmaksas reto slimību ārtēšanai,” paziņojumā presei raksta reto slimību biedrība “Caladrius”.
Lasīt pilnu rakstu: "Pacienti raizējas – VM nevēlas lētākas un vieglāk pieejamas zāles" | Publicējis: Medikamentu Informācijas Centra administrācija | http://farmacija-mic.lv/pacienti-raizejas-vm-nevelas-letakas-un-vieglak-pieejamas-zales/ |
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA