Biedrība "Apvienība HIV.LV"+371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
48319

RAKUS ziņas
Apskatīt komentārus (0)


27.09.2014


Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārs „Latvijas Infektoloģijas centrs” uzsāk iedzīvotāju vakcināciju pret sezonālo gripu.
Gripa Latvijā izplatās rudens/ziemas periodā, tādēļ šobrīd ir labākais laiks veikt vakcināciju, neatliekot to uz brīdi, kad gripa jau būs sākusi izplatīties. Imunitāte pret gripu izveidosies aptuveni 7 dienu laikā pēc vakcīnas saņemšanas.
Latvijas Infektoloģijas centra Vakcinācijas kabinetā pieejamā gripas vakcīna atbilst šoziem prognozētajiem sezonālās gripas vīrusu apakštipiem (3 komponentu vakcīna).
Gripa ir akūta augšējo elpceļu vīrusinfekcija, kas izpaužas ar pēkšņu slimības sākumu, strauju ķermeņa temperatūras paaugstināšanos, „laušanas sajūtu” kaulos, sausu, mokošu klepu un stiprām galvassāpēm. Tai raksturīga augsta infekciozitāte un slimības izplatīšanās epidēmiju vaidā. Gripas infekcijas avots ir slimais cilvēks. Kad slimnieks klepo, runā, šķauda, apkārt veidojas aerosola mākonis, kas satur augstu vīrusu koncentrāciju. Cilvēks inficējas, ieelpojot gaisu, kas satur gripas vīrusus, vai lietojot priekšmetus, uz kuriem atrodas slimā cilvēka deguna un rīkles sekrēti.
Infektologi atgādina, ka vakcinācija ir galvenais gripas profilakses paņēmiens un tā ieteicama visiem iedzīvotājiem. Īpaši nozīmīga vakcinācija ir riska grupas pacientiem, t.i., tiem, kas sirgst ar hroniskām plaušu un sirds slimībām, cukura diabētu, imūnās sistēmas vājumu, grūtniecēm, kā arī bērniem vecumā līdz 2 gadiem un pacientiem, kas vecāki par 60 gadiem. Jo lielāks ir vakcinēto iedzīvotāju skaits, jo retāk vērojama gripas smaga norise ar dzīvībai bīstamām komplikācijām un mazinās gripas izplatīšanās iedzīvotāju vidū.
************************************************
Ar 1. oktobri tiek slēgta Tuberkulozes un plaušu slimību centra (turpmāk TPSC) filiāle "Ceplīši".
Šāds lēmums ir pieņemts, ņemot vērā to, ka saslimstība ar tuberkulozi samazinās un līdz ar to sarūk tuberkulozes slimnieku skaits.  Filiāles "Ceplīši" noslodze pēdējo gadu laikā arī ir samazinājusies, un šī ārstniecības struktūrvienība ir strādājusi ar lieliem zaudējumiem. Visiem filiāles "Ceplīši" pacientiem, kuriem nepieciešama stacionāra ārstēšana, tā tiks nodrošināta.
Tuberkulozes pacientiem, kuriem  tiek noformēta piespiedu izolācija, tā tiks realizēta stacionārā TPSC 10. Tuberkulozes ilgstošas ārstēšanas nodaļā, kas atrodas Upeslejās.
Tuberkulozes pacienti, kuriem tiek nodrošināta paliatīva aprūpe, turpmāk to varēs saņemt Strenču Psihoneiroloģiskās slimnīcas Tuberkulozes nodaļā.
(Ziņu avots www.aslimnica.lv

  


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA