Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
57757

Projekta noslēguma konference
Apskatīt komentārus (0)


20.05.2015


22. maijā, viesnīcā "Konventa sēta” biedrība "Baltijas HIV asociācija" rīko projekta "Sociālās iekļaušanas veicināšana, uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem (VDV)” noslēguma konferenci, kurā tās dalībniekus paredzēts iepazīstināt ar projekta laikā paveikto. Projekts uzsākts 2014.gada janvārī un noslēgsies šī gada jūnijā. 
Projekta ietvaros tika veikta 30 veselības aprūpes speciālistu apmācība par VDV vajadzībām, specifiskajiem riska faktoriem, izmeklēšanas un diagnostikas metodiku. Daļa no apmācītajiem ārstiem iesaistījās projektā, lai sniegtu atbalstošus veselības aprūpes pakalpojumus, un vairāk kā 20 brīvprātīgie palīdz nodrošināt profilakses darbu. Biedrības "Mozaīka” telpās Stabu ielā 19-II izveidots pirmais un vienīgais konsultāciju-izmeklējumu punkts Rīgā, kurā VDV un viņu partneriem ir iespējams bez maksas veikt testus infekciju slimību noteikšanai un saņemt konsultācijas. 
Projekta laikā ir gūti pamatoti pierādījumi profilakses darba un veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības paplašināšanas nepieciešamībai VDV un viņu partneriem - atklāti 5 jauni inficēšanās gadījumi,   44 % nekad dzīvē nav veikuši HIV testu, trūkst informācijas un zināšanu. Savlaicīgi sniegta konsultācija, veikts tests un laikā uzsākta ārstēšana pasargā ne tikai projekta mērķa grupas vīriešus, bet pastarpināti arī visu sabiedrību no HIV vīrusa un citu infekciju tālākas izplatības.
Konferenci atklās Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniece E.Pole. Ar projekta laikā paveikto iepazīstinās biedrības "Baltijas HIV asociācija” valdes priekšsēdētāja, projekta vadītāja I.Upmace un projektā iesaistītie speciālisti, atbalstošo ārstu tīklojuma dakteri un „GOLDEN” kluba, kur aktīvi izbraukumos strādā Testpunkts, vadītājs. Konferencē uzaicināti piedalīties arī vieslektori no Pasaules Veselības organizācijas Eiropas Reģionālā biroja, Roberta Koha institūta un Norvēģijas Geju un lesbiešu organizācijas. Savukārt, diskusijā par pakalpojumu kvalitātes tālāku uzlabošanu, sadarbojoties nevalstiskām organizācijām ar praktizējošiem ārstiem, kā arī projektu aktivitāšu turpināšanas iespējām, projektiem noslēdzoties, piedalīsies Rīgas domes deputāte B.Rozentāle, biedrības "Mozaīka" vadītāja K.Garina, biedrības AGIHAS vadītājs A.Veiķenieks un biedrības "Baltijas HIV asociācija” vadītāja I.Upmace. Šo diskusiju vadīs žurnāliste Inga Paparde.
Projekta ieviesēji piedāvās apspriest un pieņemt rezolūciju par profilakses darba tālākas turpināšanas nepieciešamību un adekvātu veselības aprūpes nodrošināšanu visām HIV infekcijai pakļautām iedzīvotāju grupām, tostarp šī projekta mērķa grupai. Būs arī jaunās brošūras "Ar tevi notika tā...” atvēršana.
Projekts tiek īstenots ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas "NVO fonds” apakšprogrammas "NVO projektu programma” atbalstu. Projektu līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. 
Avots: Veselības ministrija | www.vm.gov.lv |
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA