Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
102640

Pilnveidos reģistru
Apskatīt komentārus (0)


18.10.2018


Avots: VM | «Plāno efektīvāk uzraudzīt un ierobežot HIV/AIDS izplatību Latvijā» | http://www.vm.gov.lv/lv/aktualitates/preses_relizes/5835_plano_efektivak_uzraudzit_un_ierobezot_hivaids_izplatibu_lat/ |
Šodien, 18.oktobrī, Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti Veselības ministrijas sagatavotie grozījumi Ministru kabineta noteikumos*, kas paredz uzlabot epidemioloģisko datu ieguvi, uzglabāšanu un izmantošanu par saslimšanas gadījumiem ar HIV/AIDS atbilstoši mūsdienu prasībām un vajadzībām.
Tādējādi tiks pilnveidots viens no būtiskiem instrumentiem, kas palīdz uzraudzīt un ierobežot HIV/AIDS izplatību Latvijā.
HIV/AIDS gadījumu valsts reģistra pilnveidošana nozīmēs, ka tiks nodrošināta iespēja izzināt HIV/AIDS epidemioloģiskās īpatnības (inficēšanās veidi, riska faktori, riska grupas), lai atbilstoši plānotu profilakses pasākumus. Tāpat būs iespēja izsekot katra slimības gadījuma norisei un ārstēšanai, kā arī izvērtēt  ārstēšanas rezultātus un efektivitāti, tādējādi arī sniedzot iespēju analizēt, novērtēt ieguldītos resursus un tos attiecīgi plānot mērķtiecīgāk un precīzāk.
Tā kā reģistrs tiks veidots tā, lai datus tajā varētu ievadīt tiešsaistes režīmā, mazināsies slogs ārstniecības iestādēm, jo nebūs vairs jāaizpilda un jāsūta informācija papīra formātā, kā arī  samazināsies dokumentējamās informācijas apjoms par HIV/AIDS gadījumiem. Tā kā dati būs ērti ievadāmi, un reģistrs būs efektīvi pielietojams un profesionāli lietderīgi izmantojams, ārstniecības personas būs vairāk motivētas nodrošināt datu ievadi.
Esošais HIV/AIDS gadījumu valsts reģistrs izveidots 1994. gadā, un tas nesatur daudzus nozīmīgus epidemioloģiskos un klīniskos datus, kas nepieciešami informācijas apkopošanai un analīzei. Tāpat nepieciešams ieviest jaunas drošības prasības un uzlabot datu aizsardzību. Šis reģistrs tiks iekļauts arī valsts informācijas sistēmā**, kas nākotnē atvieglos šo datu ieviešanu e-veselības sistēmā.
Reģistra pilnveide ir viens no plānotajiem pasākumiem HIV infekcijas, seksuālās transmisijas infekciju, B un C hepatīta izplatības ierobežošanas rīcības plānā 2018. – 2020. gadam.
Plānots, ka jaunā kārtība būs spēkā no 2019. gada 1. jūlija.
*************************
* Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 15.septembra noteikumos Nr.746 "Ar noteiktām slimībām slimojošu pacientu reģistra izveides, papildināšanas un uzturēšanas kārtība".
** Ar noteiktām slimībām slimojošu pacientu reģistra informācijas sistēma.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA