Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
73243

Piešķirs papildu naudu kompensējamo medikamentu apmaksai
Apskatīt komentārus (0)


27.09.2016


Paredzēts, ka 4,2 miljoni eiro tiks piešķirti, lai daļēji segtu deficītu kompensējamo medikamentu un medicīnisko ierīču apmaksai. Zāļu iegādes kompensācijas sistēma nodrošina pacientiem iespēju saņemt noteiktu slimību ārstēšanai nepieciešamos medikamentus un medicīniskās ierīces 100%, 75% vai 50% kompensācijas apmērā.
Šobrīd 8 mēnešu zāļu iegādes izdevumu izpilde ir lielāka nekā plānotais apjoms, tāpēc ir nepieciešams savlaicīgi segt daļēju līdzekļu deficītu ambulatorai ārstniecībai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes kompensācijai. Tādēļ, lai mazinātu finanšu deficītu izdevumu segšanai zāļu kompensācijas sistēmas ietvaros un mazinātu budžeta slogu 2016.gadā, ir nepieciešams novirzīt papildu finanšu līdzekļus attiecīgajai jomai. Papildu 4,2 miljonu eiro novirzīšana kompensējamo zāļu apmaksai nodrošinātu kompensējamos medikamentus un medicīnas ierīces 26,4 tūkstošiem pacientu.
MK Rīkojums Nr. 550: <... 4. Atbalstīt apropriācijas pārdali no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas budžeta apakšprogrammas 33.02.00 "Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta projekti" 4 198 233 euro apmērā uz Veselības ministrijas budžeta apakšprogrammu 33.03.00 "Kompensējamo medikamentu un materiālu apmaksāšana", lai daļēji segtu līdzekļu deficītu kompensējamo medikamentu un medicīnisko ierīču apmaksai. 5. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai un Veselības ministrijai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā sagatavot un iesniegt Finanšu ministrijā pieprasījumu valsts budžeta apropriācijas pārdalei atbilstoši šā rīkojuma 4. punktam. 6. Finanšu ministram normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā informēt Saeimu par šā rīkojuma 4. punktā minēto apropriācijas pārdali un pēc Saeimas atļaujas saņemšanas veikt apropriācijas pārdali. ...>
Pilna ziņa: http://www.mk.gov.lv/lv/aktualitates/pieskirs-papildu-lidzeklus-kompensejamo-medikamentu-apmaksai
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA