Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Pieminēs no AIDS mirušos Liepājā
Apskatīt komentārus (0)


18.05.2012


Avots: Liepājniekiem.lv | http://www.liepajniekiem.lv/lat/zinas/sabiedriba/2012/05/18/pimines-no-aids-mirusos/
Ik gadu maija trešajā svētdienā visā pasaulē tiek iedegtas svecītes, lai pieminētu cilvēkus, kuri miruši no AIDS. Šogad Starptautisko no AIDS mirušo piemiņas dienu atzīmēsim 20.maijā.
Svētdien, 2012. gada 20. maijā, plkst. 12:00 Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punkts Flotes ielā 7 rīko Atvērto durvju dienu, kuras laikā būs pieejama informācija un bukleti visiem interesentiem, kā arī neformālas sarunas, tēja, cepumi.
Latvijā kopš 1987. gada, kad tika reģistrēts pirmais HIV inficēšanās gadījums, ar HIV/AIDS miruši 850 cilvēki. HIV inficēto kopīgais skaits šobrīd sasniedzis 5265, no kuriem AIDS ir jau 1086. Liepājā ar HIV inficēto personu skaits saskaņā ar oficiālo statistiku sasniedzis gandrīz simtu, informē Liepājas pilsētas Domes Sociālā dienesta Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punkta vadītāja Madara Lapsa.
"Lai saglabātu veselību, HIV inficētajiem cilvēkiem ļoti būtisks ir citu cilvēku atbalsts un sapratne. Šajā ziņā daudz nozīmē arī līdzbiedru palīdzība - sarunas un padomi, ko sniedz cilvēki, kuri izprot, ko nozīmē dzīve ar HIV/AIDS," stāsta M. Lapsa.
Saskaņā ar jaunāko UNAIDS (ANO programma cīņai ar HIV/AIDS) statistiku, aptuveni 34 miljoni cilvēku pasaulē dzīvo ar HIV.
Piekļuves palielināšana HIV ārstēšanai ir palīdzējusi stabilizēt epidēmiju, taču joprojām ik gadu 1,8 miljoni cilvēku mirst ar slimībām, kuras saistītas ar AIDS, savukārt aptuveni 2,7 miljoni jaunu cilvēku inficējas ar HIV. Katru gadu vismaz 390 000 bērni piedzimst ar HIV, kaut arī ar pašreizējām medicīniskajām zināšanām to būtu iespējams pilnībā novērst.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA