AKTUALITĀTES
   
67823

Pērtiķu imūndeficīta vīrusi spējīgi inficēt citas sugas
Apskatīt komentārus (0)


28.07.2016


«Šimpanzes ir atzītas par bīstamām cilvēkiem» | Zinātnieku raksts par pētījuma rezultātiem publicēts žurnālā Journal of Virology.
Eksperimentā izmantoja laboratorijas peles, kurām iepriekš implantēja cilvēku šūnu gabaliņus. Bez tam dzīvnieku organismā tika ievadītas cilmes šūnas, kas veicina limfocītu veidošanos cilvēka imūnsistēmā. Pēc tam dažas grauzēju grupas inficēja ar pērtiķu imūndeficīta vīrusa četriem štamiem, tajā skaitā ar HIV-1 M priekšteci un HIV apakštipiem, kas izplatīti Kamerūnā. Pārējie divi štammi bija sastopami tikai šimpanzēm. 
Zinātnieki atklāja, ka ievadītie vīrusi, kas pieder HIV priekštečiem, peles inficēja vieglāk un ātrāk nekā tie vīrusi, kas vienmēr inficējuši tikai pērtiķus. Zinātnieki to skaidro tā, ka pirmie no pēdējiem stipri atšķiras ģenētiski. Tas savukārt padara iespējamu, ka vīruss tiek no šimpanzes nodots cilvēkam. Tāpat tika atrasti pierādījumi, ka pērtiķu imūndeficīta vīruss, nonākot cilvēka šūnās, ir  spējīgs veidot mutācijas, lai pārvarētu aizsardzību. Ir atzīts, ka HIV parādījās, kad infekcija tika nodota no šimpanzēm cilvēkiem. Taču līdz šim nebija laboratorisku pētījumu, kas tieši apstiprinātu, ka pērtiķu imūndeficīta vīrusi ir spējīgi inficēt citas sugas un inficēt cilvēka šūnas.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv