AKTUALITĀTES
   
106584

Pedagogiem
Apskatīt komentārus (0)


20.05.2019


Avots: Veselības ministrija
Veselības ministrija Eiropas Sociāla fonda ietvaros piedāvā pedagogiem visā Latvijā bezmaksas apmācības par veselības izglītības jautājumiem. Šobrīd aicinām pieteikties pedagogus, kuri strādā ar 7.-9. klašu skolēniem.
Apmācības šajā grupā notiks Rēzeknē - 13. jūnijā, Jēkabpilī – 20. jūnijā, Balvos – 21. jūnijā, u.c.
Apmācību mērķis ir pilnveidot pedagogu profesionālo kompetenci un nodrošināt pēctecīgu veselības jautājumu apguvi vispārējā un profesionālajā izglītībā. Līdz gada beigām pedagogiem visā Latvijā ir iespēja piedalīties apmācībās darbam ar skolēniem trijās klašu grupās (1.-6. klase, 7.-9. klase un 10.-12. klase) par šādām tēmām:
- veselīgs uzturs un fiziskās aktivitātes;
- atkarību izraisošās vielas un procesi;
- psihiskā, seksuālā un reproduktīvā veselība.
Šobrīd vēl ir iespējams pieteikties arī uz bezmaksas apmācībām par veselības izglītības jautājumiem pedagogiem, kuri  strādā ar 1.-6. klašu skolēniem. Savukārt drīzumā būs pieejamas arī apmācības par veselības izglītības jautājumiem pedagogiem, kuri strādā ar 10.-12.klašu skolēniem.
Kopumā projektā plānotas 48 apmācības visā Latvijā – katrā klašu grupā pa 16 nodarbībām.  Vienā apmācību reizē var piedalīties 25 pedagogi. Dalībnieku izvēlē priekšroka tiek dota pedagogiem, kuri strādā izglītības iestādēs ārpus pilsētas ar iedzīvotāju blīvumu zem 50 cilvēkiem uz kvadrātkilometru. 
Apmācību ilgums ir 8 akadēmiskās stundas, iekļaujot teoriju un praksi. Lekcijas pasniegs Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes lektore Agita Klempere – Sipjagina, pedagogi Ruta Bancāne un Vladimirs Hutornojs, kā arī sabiedrības veselības speciālistes Aija Bukova-Žideļūna, Ginta Ozola un Māra Veselova. 
Apmācību noslēgumā pedagogi saņem apliecību par pedagogu profesionālās kompetences pilnveides “A programma” apguvi, kā arī informatīvo materiālu veselības jautājumu apguvei mācību procesā.
Lai pieteiktos apmācībām, Veselības ministrija aicina aizpildīt anketu saitē http://www.vm.gov.lv/lv/aktualitates/preses_relizes/6009_turpinas_pedagogu_apmacibas_par_veselibas_izglitibas_jautaju/
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv