Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
82882

Paštestēšanās rezultāti Baltkrievijā
Apskatīt komentārus (0)


10.12.2017


Kopš 2017. gada sākuma Gomeļas apgabala aptiekās sāka pārdot HIV infekcijas ekspresdiagnostikas komplektus, izmantojot siekalas. Pārdoti vairāk nekā 600 testu.
Higiēnas, epidemioloģijas un sabiedrības veselības apgabala centrs paziņojis par pirmajiem rezultātiem. Pēc pašizmeklēšanas pie ārstiem vērsušies divi cilvēki. Siekalu tests liecināja par vīrusa klātesamību viņu organismā. «Abos gadījumos tika veiktas kontrolanalīzes, izmantojot asinis. Tās atklāja HIV un apstiprināja ekspresdiagnostikas rezultātus»,- paskaidroja HIV/AIDS profilakses nodaļas vadītājs Oļegs Sujetnovs un atzīmēja, ka iespēja nopirkt testu aptiekā un veikt pārbaudi pastāvīgi ievērojami palielina diagnosticēšanas pieejamību.
Pēc pēdējiem datiem Gomeļas apgabalā reģistrēti 7299 cilvēki ar HIV-pozitīvu statusu. Šī gada 11 mēnešos atklāti 679 jauni gadījumi.
Līdz 2018. gada beigām Baltkrievijā plāno nodrošināt ar antiretrovīrusu terapiju visus cilvēkus, kas dzīvo ar HIV un ir dispansera uzskaitē. Šodien no vairāk nekā 18 tūkstošiem cilvēku ar HIV pozitīvu statusu, kas dzīvo valstī, antiretrovīrusu terapiju saņem aptuveni 10 tūkstoši.
Raksts pilnā apjomā: https://life4me.plus/ru/news/belarus-samotestirovanie-na-vich-po-slyune-dalo-pervyie-rezultatyi
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA