Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Par veselības aprūpes budžetu
Apskatīt komentārus (0)


16.10.2012


Informācija plašsaziņas līdzekļiem
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) Padome pēc iepazīšanās ar nākamo triju gadu veselības aprūpes budžeta projektu aicina Saeimas deputātus veikt tajā būtiskus uzlabojumus.
Šogad faktiskais veselības aprūpes budžets ir 505 miljoni latu, taču nākamgad tam ir plānots vairs tikai 471 miljons latu jeb samazinājums par 34 miljoniem. Kaut arī gada sākumā apstiprinātais Valdības rīcības plāns paredz, ka veselības aprūpes valsts finansējumu jāpalielina, līdz 2014. gadā tas sasniedz 4,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP), patlaban valdība rīkojas pilnīgi pretēji solītajam, un pēc diviem gadiem veselības aprūpei paredzēts atvēlēt vien 2,8% no IKP, bet 2015. gadā – vēl mazāk.
LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris situāciju raksturo sekojoši: „Patlaban rodas iespaids, ka valdība plāno pakāpeniski atbrīvot Latviju no pamatiedzīvotājiem, pasliktinot piekļuvi veselības aprūpei. Mūsu arodbiedrība aicina Saeimas deputātus to nepieļaut”.
LVSADA jau 3. septembrī iesniedza Saeimā priekšlikumus par to, ka nākamajā gadā veselības aprūpes budžetu jāpalielina līdz vismaz 563 miljoniem latu, papildus piešķirtos līdzekļus sadalot pacientu iemaksu samazināšanai, darba samaksas paaugstināšanai nozarē, kā arī pakalpojumu apjoma palielināšanai un rindu saīsināšanai.
LVSADA oficiāli uzrunās Saeimas deputātus Sociālo un darba lietu komisijas un Budžeta un finanšu komisijas kopīgajā sēdē 17. oktobrī.
(
www.lvsada.lv)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA