Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
50214

Pacientu labā
Apskatīt komentārus (0)


18.12.2014


Sanāksme sasaukta saskaņā ar Veselības ministrijā saņemto HIV inficēto personu pārstāvošo sabiedrisko organizāciju (turpmāk – NVO) iesniegumu, kurā NVO informē, ka tā nesekmīgi jau vairākus gadus mēģina risināt ar RAKUS struktūrvienību „Latvijas Infektoloģijas centrs” jautājumu par  pacienta testēšanas rezultātu pārskatu nosūtīšanu pacientam elektroniski, ja pacients to lūdz, uz pacienta norādīto e-pasta adresi. Tas ļautu ekonomēt laiku,  gan samazinātu papildus ceļa izdevumus. 
NVO uzskata, ka lūgt nosūtīt testēšanas rezultātu pārskatu uz pacienta norādīto e-pastu neatkarīgi viņa no diagnozes, ir pacienta tiesības un arī atbildība, uzņemoties ar to saistītos riskus.
RAKUS struktūrvienības „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” informē, ka pneimonologs pārsūta testēšanas rezultātu pārskatu pacientam, ja pacients to lūdz, papildus informējot, ja nepieciešams, par steidzamu ierašanos pie ģimenes ārsta vai pneimonologa.
RAKUS struktūrvienība „Latvijas Infektoloģijas centrs” informē, ka RAKUS juristi, ņemot vērā normatīvajos dokumentos noteikto, gatavos dokumentu, lai juridiski korekti risinātu šo jautājumu, kā arī risinās ar elektronisko sūtīšanu saistītos drošības jautājumus. Pašlaik tiks nodrošināts, ka pacienti, kuri vēlas, par to parakstoties, varēs saņemt testēšanas pārskatu rezultātus elektroniski.
Sanāksmes dalībnieki atbalsta RAKUS piedāvāto jautājuma risinājumu.    
NVO papildus ierosina risināt jautājumu par HIV profilakses punktos (HPP) HIV testēto personu, kuriem ir reaktīvs testa rezultāts, tiesībām nosūtīt šādu personu pie infektologa, diagnozes apstiprināšanai, līdz ar to maksājot pacienta līdzmaksājumu saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 1529.
HPP, kura pienākumus veic DIA+LOGS, sagatavos priekšlikumus ar situācijas aprakstu.
VM informē, ka kopumā atbalsta šī jautājuma risināšanu un grozījumu izdarīšanu normatīvajos aktos un ka šiem HPP būtu jābūt līgumattiecībās ar SPKC.

  


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA