Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
50289

Pacientiem izdevīgi grozījumi
Apskatīt komentārus (0)


23.12.2014


Ministru kabineta noteikumu projekta 2006.gada 31.oktobra noteikumos Nr.899 "Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība" sākotnējās ietekmes novērtējuma ziņojums (anotācija) saitē
http://www.vm.gov.lv/images/userfiles/Sabiedriska_apspriesana/vm_anot_231214_ziks.doc  
***********************
Bez ne visiem cilvēkiem saprotamām lietām par paralēlajiem medikamentiem, ir daudz labi saprotāmu lietu:
- zāles vairāku infekciju slimību ārstēšanai bērniem (Anotacijas 4. un 5. lpp), kas tagad tiek kompensētas 100% apmērā tikai vecumā līdz 3 gadiem, tiks kompensētas līdz 18 gadu vecumam;
- beidzot psoriāzes slimnieki saņems zāles bez maksas ar 100% kompensāciju, nevis 50%, kā tagad; tas pats arī Krona slimības un čūlainā kolīta pacientiem; pie šīm diagnozēm tiks kompensētas arī bioloģiskās izcelsmes medikamenti;
- lielāka daļa to cilvēku, kuri lasa šo ziņu, lieto kompensējamās A saraksta zāles; paredzēts, ka  vienas references grupas ietvaros references cena var tikt noteikta vairākām zālēm, turklāt pacientam nebūs jāpiemaksā vairāk kā 30% perkot nerefences zāles; līdz ar to cilvēki, kuri lieto šādas zāles (piemēram, pret paaugstināto asinsspiedienu vai holesterīnu, sirdsdarbības uzlabošanai u.c.) sajūtīs iegūvumu savos naudas makos.
Paredzēts, ka Noteikumi stāsies spēkā daļēji ar 2015. gada 1. martu un daļēji ar 1. jūliju. Papildu naudu šo grozījumu īstenošanai Veselības ministrija neprasa.
Savukārt Nacionālajam Veselības dienestam turpmāk nāksies pārskatīt Kompensējamo zāļu sarakstu nevis 2 reizes gadā, bet vismaz 4 reizes gadā.
***********************
Sabiedriskā apspriede notiks 2015. gada 13. janvārī Veselības ministrijā (309.telpā, plkst 10.00). Atbildīgā persona – Diāna Arāja, tālrunis: 67876114, e-pasts Diana.Arajs@vm.gov.lv  Dalībniekus lūdz pieteikt līdz 12.01.2015. uz iepriekš norādīto e-pasta adresi.
***********************
23.decembrī Ministru kabineta sēdē apstiprināti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā.
Lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, nākamgad tiks samazināta pacienta iemaksa stacionārā no 13,52 eiro līdz 10 eiro dienā un līdzmaksājums par slimnīcā veiktu operāciju no 42,69 eiro līdz 31 eiro.
Veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības veicināšanai onkoloģisko slimību pacientiem, noteikts, ka pirmā onkologa vai hematologa konsultācija pacientam ir jānodrošina ne vēlāk kā 10 darba dienu laikā no brīža, kad persona ir vērsusies ārstniecības iestādē.
(Pilna informācija NVD majaslapā saitē http://www.vmnvd.gov.lv/lv/aktualitates/442-veic-izmainas-veselibas-aprupes-organizesanas-un-finansesanas-kartiba )

  


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA