AKTUALITĀTES
   
24746

Pacienti tiek padarīti par Veselības ministrijas un farmācijas industrijas savstarpējo cīniņu ķīlniekiem
Apskatīt komentārus (0)


28.06.2012


Biedrības uzskata, ka ar jaunajiem grozījumiem ir uz pusi samazināts budžets zāļu kompensācijai individuālām personām, kā arī - medikamentu iekļaušana kompensējamo zāļu sarakstā ir atkarīga nevis no pacientiem, kam nepieciešamas zāles, bet no tā, vai farmācijas firmas ir gatavas maksāt “nodevu” par to, ka viņu ražotās zāles tiek iekļautas kompensējamo zāļu sarakstā.
Minētās organizācijas norāda, ka jau šobrīd visi pacienti, kam nepieciešami C sarakstā iekļautie medikamenti, nesaņem zāles, jo tiek noteiktas kvotas, kas katru gadu ir mazākas nekā reālais pacientu skaits, kam medikamenti nepieciešami. Pēc biedrību teiktā, esošā kārtība paredz, ka pacients valsts kompensētos medikamentus saņem tikai tādā gadījumā, ja zāļu ražotājs ir iesniedzis rakstisku iesniegumu Nacionālajā veselības dienestā. „Taču tagad pacienti tiek padarīti par Veselības ministrijas un farmācijas industrijas savstarpējo cīniņu ķīlniekiem - ja Nacionālais veselības dienests nevienosies ar zāļu ražotājiem, pacienti zāles nesaņems,” paziņojumā presei paudušas pacientu biedrības.
Pilnu rakstu "Pacientu organizācijas iebilst pret veiktajiem grozījumiem zāļu kompensācijas kārtībā" | Elīna Badune | 28.06.2012. | lasiet saitē
http://www.farmacija-mic.lv/main/zinasw/5/5843
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv