Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
107879

Organizāciju jaunizveidota kustība
Apskatīt komentārus (0)


06.09.2019


Avots: https://dzivesspriedums.lv/par-mums/ 
“Dzīvesspriedums” ir jaunizveidota kustība ar mērķi:
- aktualizēt problēmjautājumus, ko rada nepietiekamais publiskais finansējums veselības aprūpei;
- pieprasīt lēmējvarai, pieņemot 2020. gada budžetu, tautas veselību noteikt par prioritāti un palielināt publisko finansējumu – tā, lai finansējums veselības aprūpei veidotu vismaz 5 % no iekšzemes kopprodukta.
Kustība strādā pie vairākām aktivitātēm, skaidrojot, kā nepietiekamais publiskais finansējums ietekmē situāciju veselības aprūpes nozarē valstī un kā Latvija izskatās uz citu Eiropas Savienības valstu fona, ja runājam par veselības aprūpi. Pašlaik veselības nozarei Latvijā atvēlēti vien 3,8 % no iekšzemes kopprodukta jeb ap 600 eiro uz cilvēku gadā, bet vidēji Eiropā tie ir 7 % no IKP jeb ap 1500 eiro uz cilvēku gadā.
Ar emocionālu vēstuli, kurā skaidroti šie aspekti, kustība ir vērsusies pie Saeimas deputātiem, pieprasot tautas veselību noteikt par prioritāti un finansējumu veselības nozarei Latvijā tuvināt vidējam Eiropas Savienības līmenim. Proti, 2020. gadā atvēlēt vismaz 5 % no iekšzemes kopprodukta, lai 10 – 15 gadu laikā sasniegtu 7 % jeb ap 1500 eiro uz iedzīvotāju gadā.
Vēstule ir atklāta un ikvienam ir pieejama šeit. Šajā vietnē ikviens ar savu parakstu (izmantojot sociālo tīklu pasi) var paust atbalstu iniciatīvai.
Kustībā apvienojušies Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts, Latvijas Māsu asociācija, Veselības aprūpes darba devēju asociācija, Latvijas Jauno ārstu asociācija, atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem AGIHAS, Latvijas Osteoporozes un kaulu metabolo slimību asociācija u. c. pacientu, uzņēmēju un sabiedriskās organizācijas.
Kustības dalībnieku skaits nav ierobežots. Ja Jūsu organizācija atbalsta iniciatīvu un vēlas kustībai pievienoties, rakstiet mums uz info@dzivesspriedums.lv!
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA