Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
23605

„Noticiet tam. Izdariet to”
Apskatīt komentārus (0)


13.05.2012


Avots: http://www.un.org/russian/news/fullstorynews.asp?NewsID=17453
ANO Apvienotā HIV/AIDS programma (UNAIDS) uzsākusi jaunu kampaņu, lai līdz 2015. gadam tiktu novērsti jauni gadījumi, kad ar HIV inficējušies bērni. Kampaņas sauklis – „Noticiet tam. Izdariet to”. Jaunā iniciatīva paredz ar HIV inficētu sieviešu veselības aizsardzības pasākumus viņu grūtniecības, dzemdību un bērna barošanas laikā.
UNAIDS eksperti ir pārliecināti, ka jaunā kampaņa ir iespēja jaundzimušo vidū novest līdz nullei jaunus inficēšanās gadījumus ar HIV.
Uz šodienu ik gadu reģistrē 390 tūkstošus ar HIV inficētu bērnu, bet 42 tūkstoši sieviešu ar HIV mirst grūtniecības laikā.
UNAIDS atkārtoti uzsver, ka bērni nedrīkst dzimt HIV inficēti. Tādēļ HIV inficētām sievietēm ir jābūt pieejamai atbilstošai ārstēšanai, it īpaši grūtniecības un dzemdību laikā.
„Katru dienu aptuveni tūkstotis bērnu dzimst ar HIV. To ir viegli novērst. Mēs zinām – ja grūtniecei ir pieejami antiretrovīrusu preparāti, jaundzimušajam risks inficēties ir zemāks par 5%,” brīfingā Ženēvā paziņoja UNAIDS preses sekretāre Sakuja Oka. Viņa piemetināja, ka šajā nolūkā jaunā kampaņa tiek fokusēta uz jauno māmiņu veselības aizsardzību.  
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA