Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
73564

Non-progresētāju jaunumi
Apskatīt komentārus (0)


14.10.2016


Šos zēnus un meitenes no Dienvidāfrikas dēvē par “non-progresētājiem” tāpēc, ka HIV infekcija viņu organismā nevar pāraugt AIDS. Pat bez zālēm šie 170 bērni izskatās un ir absolūti veseli.
Zinātnieki to sauc par “imunitāti pret AIDS”. Visi non-progresētāji piedzima ar cilvēka imūndeficīta vīrusu, dzemdē inficējoties ar mātes patogēnu. Tagad viņiem ir ne mazāk par pieciem gadiem un HIV līmenis asinīs ir augsts, taču antiretrovīrusu preparāti šiem Āfrikas bērniem nav vajadzīgi, pat ja tos viņiem dotu par brīvu.
Situācija aprakstīta Oksfordas universitātes zinātnieku ziņojumā. Var šķist, ka šim fenomenam nav loģiska pamatojuma. Jo ir taču zināms, ka imūndeficīta vīruss uzbrūk slimnieka imūnsistēmai, to padarot bezspēcīgu infekciju priekšā, un tādēļ HIV infekcijai ir nosliece pāraugt AIDS.
Taču neparastajiem bērniem no Dienvidāfrikas ir neparasti vāja imūnā sistēma. Tas ir bīstami veselībai un dzīvībai, bet dakteris Filips Gaulders no Oksfordas paskaidroja, ka minētais bioloģiskais triks praktiski līdz nullei samazina risku saslimt ar AIDS, jo HIV vīrusam tādā imūnsistēmā nav kur vairoties. Vīruss pat nav spējīgs to aktivizēt.
Saites uz detaļām: http://kakmed.com/18480/immunitet-ot-spid-nablyudaetsya-u-detejj-iz-yuar/ un http://elive.com.ua/gruppa-afrikanskix-detej-nevospriimchivyx-k-spidu-pomozhet-razrabotat-lekarstvo-protiv-vich/
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA