Biedrība "Apvienība HIV.LV"+371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
108477

Mīti un patiesība par HIV pārneses ceļiem
Apskatīt komentārus (0)


17.10.2019


Informāciju iesūtīja biedrība AGIHAS
Uzaicinājums uz preses konferenci
“Mīti un patiesība par HIV. Kā vienus mazināt, bet otru - izplatīt?”
Kaut arī laika gaitā HIV no saslimšanas, kas vairumā gadījumu asociējas ar “nāves spriedumu”, ir kļuvusi par hronisku vadāmu infekcijas slimību un sen vairs neattiecas tikai uz ierobežotām riska grupām, sabiedrības lielākajā daļā saistībā ar šo infekciju aizvien valda neskaitāmi mīti un aizspriedumi. Turklāt, lai cik neticami tas šķistu, daudziem mītiem pakļauti ir arī paši HIV pacienti. Lai noskaidrotu Latvijas iedzīvotāju (kā HIV negatīvo, tā HIV pozitīvo) patieso zināšanu līmeni un atklātu galvenos informētības trūkumus, AGIHAS - Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem – šogad veica sabiedriskās domas pētījumu “Mīti un patiesība par HIV pārneses ceļiem”. Izmantojot pētījuma rezultātus, ir izveidoti latviešu valodā pirmie 3D formāta izglītojošie video materiāli, kas uzrunājošā un viegli uztveramā veidā ar patiesiem apgalvojumiem atspēko lielākos mītus, kas valda abās iedzīvotāju grupās – kā HIV negatīvajā, tā HIV pozitīvajā.
Aicinām uz pētījuma “Mīti un patiesība par HIV pārneses ceļiem” un  jauno videomateriālu prezentāciju – preses konferenci trešdien, 23. oktobrī plkst. 11.00 kopstrādes telpā “OraculeTang Space” Rīgā, Doma laukumā 2.
Preses konferencē piedalīsies:
- Anda Ķīvīte-Urtāne, RSU docētāja, pētījuma vadītāja;
- Aigars Ceplītis, RISEBA bakalaura un maģistra studiju programmu radošais vadītājs;
- Eduards Laķis, kind.lv, videomateriālu režisors;
- Andris Veiķenieks, Atbalsta grupas inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem “AGIHAS” valdes priekšsēdētājs.
Projektu “HIV. Mīti un patiesība (Fake and Facts)” biedrība AGIHAS realizēja ar Sabiedrības integrācijas fonda finansējumu NVO atbalsta projektiem. Projekta mērķis -  noskaidrot sabiedrības izpratni un zināšanas par HIV infekcijas izplatības ceļiem, lai turpmākās profilakses informēšanas kampaņas būtu balstītas uz pētījuma datiem un mērķtiecīgi veidotu sabiedrības veselībpratību ar HIV saistītos jautājumos.
Papildu informācija:
Andris Veiķenieks
biedrības “AGIHAS” valdes priekšsēdētājs,
agihas.lv@inbox.lv 
Tālr. 20207737
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA