Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
81022

Mīti un fakti - vēlreiz
Apskatīt komentārus (0)


17.09.2017


                               Mīti un fakti: ko vajadzētu zināt un atcerēties par HIV
Šķiet, visizplatītākais mīts ir tas, ka nekāda HIV un AIDS vispār nav. Ka tas viss ir farmācijas kompāniju izdomājums, kas gribēja piespiest ļaudis pirkt dārgus preparātus. Bet, ak vai, problēma pastāv un no tās ignorēšanas visiem kļūs tikai sliktāk. Taču no dažu bīstamu maldu izklīdināšanas gan ne.  
HIV ārstēšana ir daudz sliktāka par pašu slimību
To izstāstiet pacientiem ar izkaisīto sklerozi. Vai diabētiķiem. Vai cilvēkiem ar pārstādītiem orgāniem. Lūk, kam patiešām ir smagi. Nē, nestrīdamies, HIV ir arī nopietna psiholoģiska komponente, taču nevajag lieki dramatizēt. Turklāt medicīna nepārtraukti attīstās – vīrusa nēsātājam nevajag precīzi pēc pulksteņa lietot tabletes, arī blaknes ir arvien mazāk un mazāk. 
Ar HIV ilgi nedzīvo
Ilgi nedzīvo ar AIDS. Tas gan, - vajag tikai nošķaudīties un var jau morāli gatavoties mēnešiem ilgam smagam ārstēšanās procesam. Bet HIV – tā ir tikai POTENCIĀLA problēma. Un lai to nejauši nepadarīt par reālu, vajag diezgan nopietni attiekties pret savu dzīvesveidu.
Minimums kaitīgu ieradumu, maksimums fizisku aktivitāšu un organisma stiprināšana. Regulāra ārstēšanās un izmeklējumi, ātra un kvalitatīva visu citu slimību ārstēšana, lai, nedod Dievs, nenovājinātu imunitāti. Jā, sarežģīti. Bet pilnīgi reāli.
HIV – tas ir spriedums
Un diabēts ir spriedums. Un hepatīts ir spriedums. Un, pasarg’ Dievs, klīniskā šizofrēnija arī ir spriedums. Jebkura slimība būtībā ir spriedums, jo vienmēr ķermenī atstāj pēdas. Vienkārši tām ir dažāda smaguma pakāpe.
Kas attiecas uz HIV nēsātājiem, tad mūsdienu medicīna spēj labi uzturēt viņu veselību un vispārējo stāvokli. Inficētām mātēm var dzimt veseli bērni, bet HIV nēsētāja veselajam partnerim šī infekcija var nekad nebūt. Vēl vairāk, ne tik sen izstrādāja tā sauktās “pirmskontaktu profilakses” zāles. Nēsātājs ieņem tabletīti un pat neaizsargāta dzimumkontakta gadījumā partneram nekas nedraud.  Tikai žēl, ka tas: a) ir dārgi, b) neiedarbojas uz visiem vīrusa štammiem. 
Prezervatīvi nepalīdz 100%, tāpēc ir nevajadzīgi
Vienīgā metode, kas minētajā gadījumā palīdzēs simtprocentīgi, ir pilnīga un absolūta atturēšanās. Tāpat ne pārāk efektīvi ir plāni prezervatīvi, kas plīst pie katras neveiklas kustības. Bet, ja izstrādājums ir kvalitatīvs, pareizi uzvilkts un papildus ieziests, tad praktiski ne par ko nav jāsatraucas.
Es jūtos labi, tāpēc man nevar būt HIV
Esot HIV, kā pavadonēm nav obligāti jābūt izteiktām klīniskām izpausmēm. Kas tur liels, ka saaukstēšanās turpinās trīs reizes ilgāk. Nu ir subfebrīla temperatūra bez redzama iemesla – tas arī praktiski ir nieks. Nē, nav gan nieks. HIV nēsāšanas hroniskā forma var gadiem par sevi nedot ziņu. Patiesībā – nekādā veidā, ja organismam ir bijušas labas rezerves. Bet pēc tam…
Es jau kādreiz nodevu analīzes, tā ka tagad man nekas nedraud
Tas nav fakts. Pirmkārt, var būt viltus negatīvs rezultāts. Asinīs iekļuvušais vīruss var vēl nebūt paguvis sniegt imūno atbildi (antivielas) – tas ir otrkārt. Ne visas metodes ir vienādi jutīgas pret HIV – tas treškārt. Īsāk sakot, viena reize vēl neko nepierāda. Taču divu etapu analīzes ar vairāku mēnešu intervālu jau var sniegt ticamu informāciju. Un vēl vairākas viltīgas metodes, kas netik veiktas bez maksas.
HIV vispār neeksistē dabā
Nu, ja!  Vai tad elektroniskās mikroskopijas datus kāds zīmē fotošopā, ķīmiskās reakcijas vilto, ārsti melo, laboratorijas žurkas beidz dzīvi pašnāvībā, aiz tā visa slēpjas farmācijas kompāniju alkatīgie īpašnieki un silda rokas virs milzīgajām naudas summām, ko nelaimīgie spiesti maksāt par savu ārstēšanu. Ja nopietni, vai jums šī aina nešķiet absurda?




 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:




Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA