Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
64577

Ministrs pastāstīja PVO par panākumiem
Apskatīt komentārus (0)


07.03.2016


Veselības ministrs Dr. Guntis Belēvičs informēja, ka no šā gada 1. janvāra ir veikti būtiski uzlabojumi HIV/AIDS pacientu aprūpē - uzsākta HIV/AIDS pacientu ārstēšana agrākā slimības stadijā atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijām. Tāpat arī C hepatīta pacientiem no šā gada 1.janvāra tiek nodrošināta medikamentu kompensācija 100% apmērā. Kompensācijas apjoma palielinājums novērsīs situāciju, kad terapija netiek uzsākta vai tiek pārtraukta pacientam, nespējot nodrošināt līdzmaksājumu par C hepatīta medikamentiem. Abi šie pasākumi vērtējami arī kā efektīgs profilakses pasākums, lai samazinātu riskus sabiedrībai inficēties ar infekcijas slimībām.

Tāpat veselības ministrs informēja par panākumiem sabiedrības veselības veicināšanas jomā. Jau ziņots, ka janvārī Saeima pieņēma Enerģijas dzērienu aprites likumu, kas nosaka, ka no šā gada 1.jūnija būs aizliegts pārdot enerģijas dzērienu bērniem un jauniešiem līdz 18 gadu vecumam. Šobrīd Saeimā tiek izskatīts arī likumprojekts par tabakas izstrādājumu apriti, kas paredz stingrākus ierobežojumus tabakas izstrādājumu izplatīšanai un smēķēšanai.

Veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs uzsvēra, ka būtiski panākumi vērojami arī skolēnu ēdināšanā, jo ir panākts, ka ēdināšana ir jānodrošina ar pasniegšanas dienā svaigi pagatavotu ēdienu no dabīgiem pārtikas produktiem. Vienlaikus Veselības ministrija turpinās darbu pie tā, lai skolās tiktu atjaunota veselības mācība un skolēniem nedēļā būtu trīs sporta stundas.

Aiga Rūrāne ministru informēja, ka marta vidū tiks prezentēts starptautisks pētījums par veselības ieradumiem bērniem, kas ļaus salīdzināt situāciju Latvijā ar citām Eiropas Savienības valstī. Tāpat Aiga Rūrāne izteica gatavību piesaistīt PVO ekspertus diskusijām par veselības aprūpes finansēšanas modeļa maiņu, pie kā Veselības ministrijai uzdots strādāt sadarbībā ar Finanšu un Labklājības ministriju.
(VM) 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA