Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
23796

Mēs nevaram atļauties neārstēt C hepatītu
Apskatīt komentārus (0)


19.05.2012


"Mēs nevaram atļauties neārstēt C hepatītu." Pie tādas atziņas nonāca reģionālā semināra „C hepatīta ārstēšana valstīs ar ierobežotiem resursiem. Reģionālā kampaņa – kopīgiem spēkiem” dalībnieki. Pasākuma galvenais mērķis bija pozīciju, kas attiecas uz advokācijas C hepatīta ārstēšanas jomā reģionālo stratēģiju, saskaņošana.
Pēc dalībnieku domām, Austrumeiropas un Centrālās Āzijas (AECĀ) valstis nav pietiekoši bagātas, lai varētu atļauties greznību neārstēt C hepatītu, tāpēc, ka šīs slimības, ja to neārstē, sekas izmaksā vairāk nekā pati ārstēšana.
C hepatīta ārstēšanas advokācijas aktīvisti ir secinājuši, ka tālākā advokācijas darbība ir jāvirza uz valstu valdību atbildības par C hepatīta ārstēšanu palielināšanu – caur nacionālo hepatīta programmu adekvātu finansēšanu, nacionālo C hepatīta ārstēšanas protokolu apstiprināšanu un pegilētā interferona cenu samazināšanu.
Lielākajā daļā AECĀ valstu C hepatīta ārstēšana nav pieejama tieši pegilētā interferona ļoti augstās cenas dēļ. Tā izmaksas vairāk nekā 10 reizes pārsniedz vidējo mēnešalgu reģiona valstīs un tikai neliela pacientu daļa var atļauties par to maksāt. Virknē reģiona valstu, tādās kā Krievija, Kazahstāna un Lietuva, C hepatīta ārstēšana tiek finansēta no nacionālā budžeta, taču iedalīto līdzekļu parasti nepietiek, lai nodrošinātu C hepatīta ārstēšanas vispārēju pieejamību.
Neārstēts C hepatīts 4% pacientu izraisa nāvi, tas ir no 20 miljoniem cilvēku, kas dzīvo ar C hepatītu AECĀ valstīs, 900 tūkstošu nāve būs uz ierēdņu, kas nav savlaicīgi nodrošinājuši ārstēšanu, sirdsapziņas.
Valstu valdību informētības par C hepatīta epidēmiju uzlabošanai ir jākļūst par reģionālās stratēģijas galveno uzdevumu. C hepatīts ilgi ir bijis HIV ēnā, un daudzas AECĀ valstis pat neuzskata to par sabiedriskās veselības aizsardzības problēmu. Nepilnīgas testēšanas sistēmas dēļ, problēmas patiesie apmēri nav zināmi, bet oficiālā statistika ir pazemināta.
Lai iegūtu ticamus datus par cilvēku skaitu, kas dzīvo ar hronisku C hepatīta vīrusu, nepieciešama slimības epidemioloģiskās uzraudzības sistēmas ieviešana. Lai pieņemtu jebkādas finansiālas saistības attiecībā uz hepatīta ārstēšanas pieejamību, valstu valdībām būs nepieciešami ticami dati.
(EHRN, pilns ziņojums angļu valodā "We can’t afford not to treat hepatitis C!" saitē
http://harm-reduction.org/news/2277-we-cant-afford-not-to-treat-hepatitis-c.html
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA