Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
49228

Mērķiem neesot reālu garantiju
Apskatīt komentārus (0)


06.11.2014


Valdības deklarācijas punkti par veselības aprūpi:
101. Ievērojot principu «veselība visās politikās», attīstīsim savstarpēji saskaņotus veselības aprūpes un kopienās balstītus sociālos pakalpojumus, jo īpaši personām ar invaliditāti un senioriem, kas ir pamats ilgstošākai un plašākai sabiedriskās aktivitātes un darbspēju saglabāšanai, aktīvām vecumdienām un nevienlīdzības mazināšanai.
102. Pakāpeniski palielināsim valsts budžeta finansējumu veselības aprūpes vajadzībām, vienlaikus efektīvāk izmantojot veselības nozarei jau piešķirto finansējumu, lai mazinātu nevienlīdzību veselības pakalpojumu pieejamībā cilvēkiem ar zemiem ienākumiem, samazinātu pacientu tiešmaksājumus par veselības aprūpes pakalpojumiem un paplašinātu pierādījumos balstītu nepieciešamo zāļu un medicīnas ierīču kompensēšanu.
103. Paaugstināsim pacientu drošības, veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes un valsts budžeta līdzekļu izmērāmus efektivitātes ieguvumus, nostiprinot primāro veselības aprūpi, ieviešot veselības aprūpes kvalitātes vadības sistēmu un diagnožu radniecīgo grupu apmaksas modeli norēķinos, kā arī mērķtiecīgi vadot nepieciešamās reformas un attīstot sadarbību ar sociālo pakalpojumu sniedzējiem.
104. Ieviesīsim vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu, efektivizējot veselības aprūpes plānošanu, koordinēšanu, datu aizsardzību un kontroli, kā arī nodrošinot pacientam atbilstoša pakalpojuma saņemšanu.
105. Nodrošināsim veselības aprūpes pakalpojumu labāku pieejamību reģionos, stiprinot reģionālo slimnīcu lomu.

 


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA