Biedrība "Apvienība HIV.LV"+371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 

LIC vs VM
30.01.2012


Marcis
Datums: 2012-01-30
labs vēsturisks raksts, bet trūkst secinājumu. ļoti labi zinu, pie kā tas (reorganziācijas) noveda, bet vienalga hronoloģiski atstātstīts notikums ar citātiem ir labs. LIC, protams, ir jāreorganizē vai arī javeido atsevišķas valsts iestādes katrai slimībai - kāpēc ne sirds asinsvadu slimībām vai onkoloģiskās vai alkoholam vai diabētam, utml. tomēr vai VM arī šobrīd nekāps uz grābekļiem gan nav skaidrs - visdrīzāk jau kāps.
Marcis
Datums: 2012-01-30
bet kāds ir advokācijas NVO viedoklis šajā jautājumā? HIV/AIDS vai VHC pacientu vai potenciālo klietnu ziņā uzlabosies vai pasliktināsies vai šādām reformām nav nekāda nozīme? anyone - Apvienīab HIV.LV, AGIHAS, DIA+LOGS, citi? kāds ir Jūsu viedoklis?
Aleksandrs
Datums: 2012-01-31
Sveiks, Mārci! Mēs esam novērotāji, un uzmanīgi sekojam procesiem. Izlasi zemāk vakar papildinātu 25. janvāra ziņu: jau trešdien esam aicināti uz sanāksmi-diskusiju VM par topoša SKPC funkcijām. VM Valsts sekretārs apsolīja, ka mēs visu varēsim dzirdēt savām ausīm, nevis saņemt info pa "sabojāto telefonu". Bijām arī "vēsturiskajā" protesta presenē piektdien, bet nekā, kas būtu vērts atstāstīt pārējiem, es personiski tajā nesaklausīju. Arī protesta vēstuli parakstīja no "mūsu" organizācijām tikai D+L. Es pagaidām neredzu īpašu apdraudējumu pacientiem, un mans personiskais viedoklis - doma nošķirt profilaksi/kontroli no ārstēšanas ir racionāla. AGIHAS viedoklis arī ir publicēts zemāk komentāros.
Laborante
Datums: 2012-01-31
Mīlie cilvēki! Infekcijas slimības Latvijā ārstē jebkura slimnīca ar stacionāru un nav dzirdēts ka tajās būtu masveida infekciju pacientu miršana. Cita lieta, ka šai reorganizācijā noteikti būtu jāsaglabā references laboratorija ar pietiekamu finansējumu. Tas gan ir svarīgi! Jo ja laboratorija arī aiziet prom no tāmes finansējuma, visai drīz var pienākt brīdis, ka analīžu pasūtītājiem aptrūksies naudas tās apmaksāt.
справедливость
Datums: 2012-01-31
Диалогс наркоманам придется узнать что такое семейные врачи и пациентские взносы за каждую мелочь

Datums: 2012-01-31
Lai arī VM valsts sekretārs Rinalds Muciņš šo piektdien plašsaziņas līdzekļiem uzskaitīja ieguvumus pacientiem, mediķi norādīja, ka viņu kolektīvs izveidojies 40 gadu laikā, tāpēc speciālistus nevar bīdīt kā šaha figūriņas, vēstīja LNT raidījums «Tautas balss» http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/408708-lic_m...
No Veselības ministrijas ziņa
Datums: 2012-01-31
Veselības ministre apmeklēs Latvijas Infektoloģijas centru 1. februārī, Veselības ministre Ingrīda Circene un Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Liene Cipule apmeklēs Latvijas Infektoloģijas centru, lai tiktos ar aģentūras darbiniekiem un skaidrotu jautājumus par iestādes reorganizāciju. Iepriekš ziņots, ka Veselības ministrija izstrādājusi rīkojumu projektu, kas paredz līdz 2012. gada 1. aprīlim reorganizēt valsts aģentūru „Latvijas Infektoloģijas centrs”, nododot ar infekciju slimību ārstniecību saistītās funkcijas Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai, bet valsts pārvaldes funkcijas sabiedrības veselības un epidemioloģiskās drošības jomā – jaunai veselības ministra padotībā esošai tiešās pārvaldes iestādei – Slimību Profilakses un kontroles centram (SPKC). Tāpat rīkojuma projekts paredz, ka SPKC pārņems Nacionālā Veselības dienesta un Veselības inspekcijas funkcijas, kas saistās ar sabiedrības veselības monitoringu, slimību uzraudzību un veselības veicināšanu. Tādējādi plānots izveidot institūciju, kuras pamatfunkcija ir sabiedrības veselība un vienlaikus tiks novērsta funkciju dublēšanās sabiedrības veselības uzraudzības jautājumos Veselības ministrijas padotības iestādēs. Veselības ministrijas iniciatīvu reorganizēt padotības iestādes, izveidojot Slimību profilakses un kontroles centru, atzinīgi novērtējusi Pasaules Veselības organizācijas Eiropas Reģionālā biroja vadītāja Zuzanna Jakaba (Zsuzsanna Jakab), norādot, ka tas pilnībā atbilst Eiropas standartiem un Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijām. Pēc tikšanās ap plkst. 12:30 plānots preses brīfings. VM Komunikācijas nodaļa Oskars Šneiders; Tālrunis: 67876008; 26378959; E-pasts: prese@vm.gov.lv

Atpakaļatstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA