Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
73041

Krievijas Veselības aizsardzības ministrija: ar HIV inficētajiem pilsoņiem vajadzētu stāties uzskaitē
Apskatīt komentārus (0)


22.09.2016


Krievijas Veselības aizsardzības ministrija uzskata, ka ir nepieciešams likumdošanas līmenī uzlikt par pienākumu ar HIV inficētajiem Krievijas pilsoņiem stāties dispansera uzskaitē. Paziņojums par atbilstoša likumprojekta izstrādi iepriekš tika publicēts Federālajā normatīvo tiesību aktu projektu portālā. 
“Viena no svarīgākajām darbībām, lai novērstu HIV infekcijas izplatību, ir savlaicīga ar HIV inficēto cilvēku atklāšana un viņu veselības stāvokļa dinamiskā novērošana,” norādīts likumprojekta pieteikumā. Saskaņā ar Veselības aizsardzības ministrijas statistiku, 2015. gadā tika fiksēti 100220 jauni inficēšanās gadījumi ar HIV. 
Kā vērtē ministrija, katru gadu jaunu ar HIV inficēšanās gadījumu  pieaugums ir 10-12% līmenī. Turklāt ievērojams skaits Krievijas iedzīvotāju – HIV nēsātāju netiek novēroti medicīnas iestādēs.
Tāpēc ministrija piedāvā ar likumu nostiprināt HIV inficētajiem par pienākumu stāties dispansera uzskaitē. Par izvairīšanos no tā ministrija ierosina paredzēt sodu. Vai izvairīšanos no stāšanās uzskaitē kvalificēt kā administratīvu vai kriminālu pārkāpumu, ministrija nepaskaidro.
Federālais normatīvo tiesību aktu projektu portāls, saitē https://regulation.gov.ru/projects#npa=55161   
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA