Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
32653

Ko raksta citi par mūsu projekta rezultātiem
Apskatīt komentārus (0)


22.01.2013


Aptauja: C hepatīta un HIV pacientiem nav naudas transportam, lai nokļūtu pie ārsta
Naudas trūkums ir lielākais šķērslis, lai ārstētos, turklāt naudas nav ne tikai zālēm, bet arī ceļa izdevumiem, lai nokļūtu pie ārsta, parādījusi C hepatīta un HIV Inficēto aptauja.
Kā liecina pētījumu rezultāti, hroniska C hepatīta un HIV pacientiem Latvijā pagaidām nav pieejama pietiekama ārstēšana.
55% pacientu pētījumā atzina, ka viņi vispār neveic vispārējās veselības pārbaudes, un 38% to nedara tieši naudas trūkuma dēļ. Minētās izmaksas neietver tikai samaksu par pārbaudēm, bet arī transporta izdevumus.
Pētījuma veicēji arī secinājuši, ka tieši naudas trūkums daudziem inficētajiem pacientiem ir iemesls pārtraukt ārstēšanos vai doties uz ārzemēm, kur esot pieejama bezmaksas ārstēšana.
Inficētie pacienti vairākkārt ir arī sūdzējušiem par sliktu ārstu attieksmi un neinformētību vai vienaldzību.
Pētījuma rezultātā arī tika secināts, ka nedeleģējot kvotas reģionālajiem infektologiem un uzturot centralizāciju, tiek veidotas pacientu rindas un līdz ar to inficēto atteikšanās no izmeklējumiem un ārstēšanās.
Avots:
http://lat.mixnews.lv/lv/sabiedriba/2489_aptauja-c-hepatita-un-hiv-pacientiem-nav-naudas-transportam-lai-noklutu-pie-arsta
Materiālu kopēšana un izplatīšana netiek ierobežota, bet ir pat apsveicama. Mums nav žēl.
******************************************************
******************************************************
«Pacientus visbiežāk ietekmē tieši finansiālais stāvoklis. 55% pacientu pētījumā atzina, ka viņi vispār neveic vispārējās veselības pārbaudes, un 38% to nedara tieši naudas trūkuma dēļ. Šīs minētās izmaksas neietver tikai samaksu par pārbaudēm, bet arī transporta izdevumus,» norādīja projekta autore Agita Sēja.
Pilns raksts saitē
http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/450619-aptauja_nearstejas_ari_tapec_ka_nav_naudas_transportam_lai_noklutu_pie_arsta




 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:




Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA