Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
22095

Ko pētām... gadiem...
Apskatīt komentārus (0)


16.03.2012


Izpētījis vairāk kā 600 cilvēku datus, viņi secināja, ka tādi pāridarījumi kā fiziska un seksuāla vardarbība, cietsirdība ģimenē, vecāku suicīds vai bērna zaudējums veicina veselības stāvokļa pasliktināšanos jau pēc inficēšanās. Cilvēki, kas ir pārcietuši vairāk par trim šādām epizodēm, divas reizes biežāk nodarbojās ar neaizsargātu seksu, palaida garām antiretrovīrusu preparātu uzņemšanu, kā arī vizītes pie ārsta vai atteicās no hospitalizācijas.
Pēc pētījuma autora Braijana Pensa domām, šāda uzvedība ir saistīta ar depresiju, ko izraisījusi postraumatiskā stresa sindroms, kas saistīts ar smagu bērnības pieredzi.
Ārstiem, kuru pacienti ir ar HIV inficētie, jāņem vērā minētā tendence, ir pārliecināts Penss.
(
www.vitaportal.ru)
*************************************************************
Noskaidrojies, ka ceturtdaļa pacientu ar HIV bērnībā tikuši pakļauti vardarbībai. Par to izdevumā Journal of Acquired Immune Deficiency Syndromes pauduši Djuka universitātes zinātnieki.
Traumējošie notikumi bērnībā bija arī saistīti ar sliktāku veselību šīs grupas pacientiem vecumā no 20 līdz 71 gadam.
Vairāk nekā puse pacientu ar HIV vai AIDS dzīves laikā vismaz reizi ir bijuši pakļauti fiziskai vai seksuālai vardarbībai. Puse no viņiem piedzīvojusi trīs vai vairākus incidentus, kur bez fiziskas un seksuālas varmācības bija jāpieredz vardarbība ģimenē, viena no vecākiem pašnāvības mēģinājums vai bērna zaudējums.
“Katrā no mūsu pētītajiem gadījumiem psiholoģiskā trauma noveda pie veselības pasliktināšanās un pie mazāk veselīga dzīvesveida kopumā,” norādīja vadošais pētījuma autors docents Braijans Pens.
Pētījums atklāja būtisku saikni starp traumējošajiem notikumiem, kas saistīti ar HIV izpausmēm un sliktu veselību. Jo vairāk traumējošu notikumu bija jāpieredz pacientam, jo sabeigtās veselības dēļ viņš biežāk kļuva par dažādu klīniku pacientu.
(
www.stopspid.ru)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA