AKTUALITĀTES
   
110081

Kaletra pret jauno sērgu
Apskatīt komentārus (0)


27.01.2020


Ķīnā testē pret HIV preparātu, lai ārstētu infekciju, ko izsauc koronavīrusa jaunais štamms 2019-nCoV.  Par to svētdien, 26. janvārī, paziņoja farmācijas kompānija AbbVie Inc.  
Ķīnas Veselības aizsardzības nacionālās komisijas Pekinas filiāle apstiprināja, ka lopinavīra un ritonavīra kombinācija, ko pārdod ar preču zīmi Kaletra vai Aluvia, ir daļa no to pacientu ārstēšanas plāna, kas inficējušies ar koronavīrusu. Iestāde  precizēja – kaut pagaidām pret jauno štammu 2019-nCoV nav efektīvu pretvīrusu preparātu, tomēr tiek rekomendēts slimniekiem lietot divas tabletes lopinavīra/ritonavīra divas reizes dienā, kā arī devu alfa-interferona, ziņo aģentūra Reuters.
Veicot laboratoriskos eksperimentus, speciālisti izvēlējās 30 zāļu preparātus (starp tiem 12 ARV-medikamentu, kurus lieto pie HIV-infekcijas - HIV.LV piezīme), tajā skaitā Ķīnas tautas medicīnas līdzekļus, kas, pēc viņu domām, var izrādīt pozitīvu efektu, ārstējot ar koronavīrusu saslimušos. Bet, lai pierādītu šo preparātu efektivitāti, nepieciešams veikt klīniskos pētījumus, iesaistot tos, kas ir inficējušies ar jauno štammu 2019-nCoV.
********************
Source: Reuters | «China testing HIV drug as treatment for new coronavirus, AbbVie says» | https://www.reuters.com/article/us-china-health-abbvie-hiv/china-testing-hiv-drug-as-treatment-for-new-coronavirus-abbvie-says-idUSKBN1ZP0QK |
<... (Reuters) - China is testing an HIV drug as a treatment for symptoms of the new coronavirus that is rapidly spreading, said drugmaker AbbVie Inc on Sunday.
China health authorities requested the drug to help with the government’s efforts to address the crisis, according to Adelle Infante, a spokeswoman for North Chicago, Illinois-based AbbVie. ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv