Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
106268

Kad slimnieks izveseļojas ātrāk
Apskatīt komentārus (0)


12.05.2019


Source: «Doctors who are kind have healthier patients who heal faster, according to new book» | By Emma Seppälä | https://www.washingtonpost.com/lifestyle/2019/04/29/doctors-who-show-compassion-have-healthier-patients-who-heal-faster-according-new-book/?utm_term=.6de5b6ba4153
Which doctor would you pick: a physician who is kind and warm, or one who is cold but graduated at the top of the class in medical school? A new book makes a strong argument for the ones who are kind and warm, not just because they’re more pleasant, but because they have better patient outcomes. |
Zinātnieki apgalvo, ka medicīnas darbinieku uzvedība tieši ietekmē to, kā pacients ievēro ārstēšanās nosacījumus: kad ārsti rūpējas par pacientiem un viņi to jūt, šie pacienti pret ārsta norādījumiem un ārstēšanos izturēsies ar lielāku atbildību. Citu piemēru akcentē zinātnieks Entonijs Macarelli. Viņš uzskata, ka ārstu un medicīnas māsu atbalsts pirms operācijas pacientus nomierina, ātrāk tiek panākts sedatīvais efekts. Turklāt pēc operācijas samazinās vajadzība pēc sāpju mazinošiem preparātiem.
Kas vēl ir zināms:
Zinātnieki ir arī secinājuši, ka ārstējošā ārsta laipnība un līdzjūtība dara labu ne vien pacientiem, bet arī medicīnas darbiniekiem: tā ka pacients ātrāk atveseļojas, ārsti ir mazāk nodarbināti ar darba problēmām, mazāk noguruši. Macarelli min vairākus noteikumus, kurus vajadzētu ievērot ārstam, lai pacients varētu justies komfortabli:
- medicīnas darbiniekam sarunas laikā ir jāsēž, nevis jāstāv;
- ārstam ir jābūt acu kontaktam ar pacientu;
- mediķiem ir jāizrāda ne vien par pacienta fizisko, bet arī emocionālo un psiholoģisko veselību.
Macarelli arī ieteica “turēties tālāk” no ārstiem, kas pārtrauc pusvārdā pacientus, kad viņi runā. Saskaņā ar izdevuma informāciju, kas atsaucas uz citu pētēijumu, kurš tika veikts 2018. gadā, ārsti pārtrauc pacientus vidēji pēc katrām 11 sekundēm. Turklāt pētnieki arī atklāja, ka pacientiem ir nepieciešamas vien 29 sekundes, lai raksturotu savu problēmu.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA