Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Jauni preparāti C hepatīta (un dubultinfekcijas HIV/VHC) ārstēšanai - simeprevīrs un faldaprevīrs
Apskatīt komentārus (0)


24.10.2013


Vairāku pētījumu rezultāti apliecināja, ka jaunais tiešas iedarbības antivīrusu preparāts (TIP) izraisīs revolucionāras pārmaiņas C hepatīta ārstēšanā, ko izmanto C hepatīta un HIV dubultinfekcijas gadījumos.
C hepatīta vīrusa izraisītās aknu slimības ir galvenais to pacientu nāves iemesls, kuri ir inficēti ar HIV un VHC. C hepatīta ārstēšanas standartshēmā iekļauta pegilētā interferona un ribavirīna izmantošana. Terapijas mērķis – pilnīga izārstēšana (literatūrā bieži izmanto terminu – noturīga virusoloģiska atbilde uz ārstēšanu). Tomēr šī ārstēšana var izraisīt nopietnas blaknes un ne vienmēr ir veiksmīga. 
Pievienojot C hepatīta vīrusa proteāzes inhibitoru, izdevās panākt labākus ārstēšanas rezultātus. Tagad šajā grupā pieejami divi preparāti: telaprevīrs (Incivo, Incivec) un boceprevīrs (Victrelis). Taču to lietošana ir saistīta ar nopietnu blakņu rašanos, preparātu lietošanas shēma ir sarežģīta un šie preparāti var nevēlami mijiedarboties ar dažiem antiretrovīrusu preparātiem. 
************************************************************
Bet šobrīd tiek izstrādāti daži mazāktoksiski un daudz efektīvāki tiešas iedarbības antivīrusu preparāti, tajā skaitā proteāzes inhibitors – simeprevīrs. Pētījuma rezultāti apstiprināja preparāta efektivitāti kombinācijā ar pegilēto interferonu un ribavirīnu, šo kombināciju izmantojot gan tiem pacientiem, kas pirmoreiz uzsāk C hepatīta ārstēšanu, gan tādiem, kam iepriekšējie ārstēšanas kursi izrādījušies nesekmīgi.  
Eksistē vairāki C hepatīta vīrusu veidi, kas atšķirīgi reaģē uz ārstēšanu. Genotipu 1 un 4 izraisītā infekcija parasti daudz grūtāk pakļaujas ārstēšanai. Kā atklājies šajā pētījumā, cilvēkiem, kam ir HIV un C hepatīta koinfekcijas genotips 1, divpadsmit nedēļas pēc ārstēšanas beigām  terapeitiskais efekts saglabājās 79% dalībnieku, kuri ārstējās pirmoreiz, un 57% cilvēku, kuri iepriekš bija ārstēti, taču nesekmīgi (dalībnieki ar atbildes reakciju “nulle”). 
Preparāts izrādījās maztoksisks un pacienti to viegli panesa. Nevēlamās blaknes, kas visbiežāk parādījās, bija nogurums, slikta dūša, izsitumi, ādas nieze, kā arī asinsrites traucējumi.
Cits pētījums parādīja, ka ārstēšanas shēma, kas balstīta uz preparāta simeprevīrs izmantošanu, ir efektīva tiem pacientiem, kuri inficēti ar C hepatīta vīrusa genotipu 4. Četras nedēļas pēc ārstēšanas kursa beigām sasniegtais terapeitiskais efekts saglabājās 90% dalībnieku, kuri pirmoreiz izgāja ārstēšanas kursu, un 67% dalībnieku ar infekcijas recidīvu (personas, kam iepriekš bija sasniegts terapeitiskais efekts, bet pēc terapijas beigšanas vīrusu slodze atkal kļuva nosakāma).
************************************************************
VHC proteāzes inhibitora – faldaprevīra – izmantošana arī asociējas ar agrīnu atbildes reakciju uz ārstēšanu.
308 cilvēki ar C hepatīta un HIV koinfekciju lietoja faldaprevīru kopā ar pegilēto interferonu un ribavirīnu. Pētījuma dalībnieki, kur katrs uzņēma vienu no trim izmēģināmām faldaprevīra devām, izgāja 12 vai 24 nedēļu ārstēšanās kursu. Aptuveni piektā daļa pētījuma dalībnieku iepriekš bija piedzīvojuši neveiksmīgu C hepatīta ārstēšanas kursu. 
74% dalībnieku ārstēšanas terapeitiskais efekts saglabājās četras nedēļas pēc ārstēšanas kursa beigām. Vislabākais terapeitiskais efekts (84% līmenī) novērots personām, kuras 24 nedēļas uzņēma pašu lielāko preparāta devu. 
************************************************************
Atsauces uz materiāliem angļu valodā skatieties
http://www.apvienibahiv.lv/novosti-na-russkom/novye-preparaty-dlja-lechenija-virusnogo-gepatita-s---simeprevir-i-faldaprevir
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA