Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Jauna brošūra pacientiem latviešu valodā
Apskatīt komentārus (0)


17.05.2012


Jebkuras zāles izraisa blakusparādības, taču ne visiem tās ir un ne vienmēr tās ir vienādas. Vienam un tam pašam preparātam uz dažādiem cilvēkiem var būt dažāda iedarbība. Tomēr, ja jums ir radušies sarežģījumi ar ārstēšanos, gandrīz vienmēr var kaut ko darīt: mainīt devu, nomainīt vienu preparātu pret citu vai arī lietot vēl vienu preparātu blakusparādību likvidēšanai. Svarīgi ir atcerēties, ka „pašārstēšanās” mēģinājumi visticamāk tikai pasliktinās jūsu stāvokli. Nemēģiniet patstāvīgi mainīt ārstēšanas shēmu vai devas: tas var būtiski samazināt terapijas efektivitāti. Nepieciešams informēt savu ārstējošo ārstu un kopā ar viņu atrast ceļus jūsu problēmas atrisināšanai.
Diemžēl, parādoties blakusparādībām, pacienti bieži vien nesaņem viņiem nepieciešamo palīdzību – un tā nav tikai mediķu vaina. Par iemeslu var būt laika, atklātības vai savstarpējās sapratnes trūkums, lai sīki apspriestos ar ārstu, vai, iespējams, jums neizdevās paskaidrot, ko tieši jūs izjūtat. Daudzi vizītes laikā vienkārši aizmirst pastāstīt par kādu no problēmām, ja šīs problēmas ir vairākas. Šajā brošūrā tiks sniegti ieteikumi, kā uzlabot savstarpējo sapratni ar ārstējošo ārstu, jo lielā mērā šīs attiecības ir atkarīgas no jums.
Dažreiz, īpaši, ja blakusparādības tiek novērotas ilgu laiku, var likties, ka labāk tās nepieminēt, jo jūs jau esat pie tām pieraduši un esat gatavi dzīvot ar tām tālāk. Taču tas nav pareizs lēmums, jo šie simptomi var norādīt uz nopietnu problēmu vai ar laiku izraisīt citas, daudz smagākas sekas. Pastāstiet ārstam, kā jūs tiekat galā ar blakusparādībām, varbūt jūs atklāsiet jaunu metodi cīņai ar tām, kura pēc tam noderēs arī citiem.
ANTIRETROVĪRUSU (ART) TERAPIJAS BLAKUSPARĀDĪBAS. TO EFEKTĪVA PĀRVALDĪBA (Primārie jautājumi. Kā aizsargāt organismu. Jūs un Jūsu ārsts. Blakusparādības un līdzestība ārstēšanai.)
Lasiet brošūru saitē
http://www.apvienibahiv.lv/docs/729/Projekti_2012/Blakusparadibas_2012.pdf
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA