AKTUALITĀTES
   
110103

Jācer, ka līdzēs
Apskatīt komentārus (0)


28.01.2020


AbbVie un Johnson&Johnson sākuši piegādāt Ķīnai preparātus, kas paredzēti HIV ārstēšanai, lai ārstētu ar koronavīrusu inficējušos. Gilead Sciences izskata jautājumu par pretvīrusu preparāta, kas vēl atrodas izstrādē, nosūtīšanu uz šo valsti.
AbbVie, atsaucoties uz Ķīnas valdības lūgumu, bez atlīdzības nosūtīja preparātu lopinavīrs/ritonavīrs (Kaletra, Aluvia) divu miljonu vērtībā eksperimentālai ārstēšanai. Iepriekš zinātnieki atklāja, ka minētais preparāts efektīvi ārstē atipisko pneimoniju SARS.
Johnson&Johnson atsaucās uz Ķīnas valdības lūgumu un piekrita nosūtīt pret HIV preparātu darunavīru/kobicistātu (Prezcobix, Rezolsta). Kompānija papildus pārlūko savu eksperimentālo vielu portfeli, lai atrastu tās, kas varētu palīdzēt pacientiem.
Savukārt Merck&Co izveidojusi speciālistu grupu, kuriem uzdots izanalizēt kompānijas eksperimentālo portfeli.
Gilead Sciences paziņojusi, ka ar zinātniekiem un ārstiem apspriež iespēju izmantot eksperimentālo preparātu remdesivīru (remdesivir). Šis preparāts pagaidām nav apstiprināts nevienā pasaules valstī, taču laboratorijas pētījumus un eksperimentos ar pelēm tas bija efektīvs līdzeklis pret koronavīrusu.
Vēl Šanhajas farmakoloģijas institūta speciālisti nosaukuši kā noderīgus koronavīrusa infekcijas ārstēšanai "ļoti vecus" antiretrovīrusu preparātus, kurus Latvijā vairs nelieto HIV-infekcijas ārstēšanai - indinavīru un sakvinavīru.
*******************
Source: Jared S. Hopkins | «U.S. Drugmakers Ship Therapies to China, Seeking to Treat Coronavirus» | https://www.wsj.com/articles/u-s-drugmakers-ship-therapies-to-china-seeking-to-treat-coronavirus-11580166592 | AbbVie, Gilead, others respond to Chinese authorities’ requests for antiviral drugs to test effectiveness against deadly respiratory illness |
U.S. drugmakers are shipping antiviral drugs to Chinese health authorities to assess whether the medicines could help contain the explosion of respiratory virus infections sweeping the country.
AbbVie Inc. and Johnson & Johnson are among the drugmakers that have begun shipping drugs approved to treat HIV, while Gilead Sciences Inc. is exploring whether it should send an antiviral therapy it is developing.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv