Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
34822

Ja Jūs neesat aizvests uz slimnīcu
Apskatīt komentārus (0)


19.04.2013


Saņemot paziņojumu, nākamajā darbdienā ģimenes ārstam, ārsta palīgam vai māsai ir jāsazinās ar pacientu, jāpārrunā pacienta veselības stāvoklis un turpmākā rīcība. Tomēr pacientam nav noteikti jāgaida zvans no ģimenes ārsta prakses, viņš pats, veicinot sadarbību, var piezvanīt uz ģimenes ārsta praksi un informēt par neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes izsaukumu un savu veselības stāvokli.
(Nacionālais Veselības dienests)
*****************************************************************
Iedzīvotājiem vienkāršu saslimšanu gadījumā ir jāvēršas pie sava ģimenes ārsta. Ja ģimenes ārsts nav pieejams, tad:
* medicīniskus padomus darbdienās no plkst. 17.00 līdz 8.00, brīvdienās un svētku dienās visu diennakti, var iegūt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001;
* medicīniskas konsultācijas un palīdzību ģimenes ārsta kompetences ietvaros sniedz dežūrārsti (ar darba laikiem var iepazīties Nacionālā veselības dienesta mājaslapā).
Traumu vai pēkšņas saslimšanas gadījumos medicīnisko palīdzību var saņemt steidzamās medicīniskās palīdzības punktos. Neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta veselība, palīdzību sniegs slimnīcu uzņemšanas nodaļas.
Savukārt neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde (113) jāizsauc, ja ir apdraudēta dzīvība (bezsamaņa, nav elpošanas, izteikts un pēkšņs elpas trūkums, spēcīga asiņošana, krampji, pēkšņas sāpes krūtīs vai pēkšņas un stipras sāpes jebkurā ķermeņa daļā, smaga trauma u.c.).
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA