Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
110094

Īrija cīnās ar stigmu
Apskatīt komentārus (0)


28.01.2020


Īrijā startējusi nacionālā kampaņa cīņai ar stigmu, kas saistīta ar HIV. To iniciējusi valdība, lai izskaustu diskriminējošo izturēšanos pret cilvēkiem, kas dzīvo ar HIV. Īpaši tiek uzsvērts agrīnas testēšanas un ārstēšanas nozīmīgums.
Nacionālās veselības aizsardzības pārvaldes (HSE) izstrādātās kampaņas gaitā valsts lielākajās pilsētās tiks izvietoti plakāti ar uzrakstu "Efektīva ārstēšana nozīmē, ka jūs nevarat nodot HIV seksa partneriem". Informāciju izvietos arī sabiedriskajā transportā, publiskās vietās, koledžās, kā arī digitālajās platformās visā valstī.
"Cilvēkiem joprojām trūkst informācijas par HIV infekciju un izpratnes par to, ko nozīmē šodien dzīvot ar HIV. Ir svarīgi atrisināt šo problēmu. Kampaņa, kas orientēta uz sabiedrības informētības līmeņa paaugstināšanu, vairos izpratni par šo tēmu un uzsvērs agrīnas testēšanas un HIV ārstēšanas svarīgumu," atklāšanas ceremonijā teica HSE pārstāvis.
Saskaņā ar HSE datiem, 2018. gadā Īrijā fiksēja šai valstij rekordlielu jaunu inficēšanās gadījumu skaitu ar HIV – 531, turklāt epidemiologi norāda uz tendenci šim skaitam pieaugt.
**************************
Source: Xinhua | «National campaign launched in Ireland to address HIV-related stigma» | http://www.xinhuanet.com/english/2020-01/28/c_138737997.htm | 
<... DUBLIN, Jan. 27 (Xinhua) -- A national campaign was launched in Ireland on Monday to address the HIV (human immunodeficiency virus)-related stigma in the country.
Organized by Health Service Executive (HSE), a state agency responsible for public health in Ireland, the campaign is aimed at removing the negative attitudes towards people living with HIV, said Maeve O'Brien, an official with the HSE.
During the campaign, posters with the tagline "Effective treatment means you can't pass HIV onto partners" will appear in public transport, social venues, and college locations as well as on digital platforms across the country, said the HSE in a press release, adding that the campaign also references the global U=U campaign, which stands for undetectable equals untransmittable, meaning reducing the level of virus in the body to an undetectable level so that HIV cannot be transmitted to sexual partners. ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA