Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
25760

Indija sāks darbu pie vakcīnas
Apskatīt komentārus (0)


20.08.2012


Gaidāms, ka laboratorija (tās pilns nosaukums – The HIV Vaccine Translational Research Laboratory) sadarbosies ar starptautisko organizāciju International AIDS Vaccine Initiative. Laboratorija Indijā sāks darboties 2013. gada februārī, projektā piedalīsies aptuveni 30 zinātnieku.
Patlaban Indija ar AIDS slimo skaita ziņā ir trešajā vietā pasaulē, kaut, kā norāda valsts veselības aizsardzības ministrs Gulams Nabi Azada, pēdējā desmitgadē jaunu ar HIV inficēto skaits samazinājies no 270 tūkstošiem gadā līdz 120 tūkstošiem. Ministrs atzīmēja, ka Indijai “izmisīgi nepieciešama vakcīna pret HIV”.
“Tas ir jaunās laboratorijas mērķis,” uzsver Margareta Makglina no International AIDS Vaccine Initiative un piebilst, ka indiešu zinātnieku cerības, ka šis mērķis tiks sasniegts, ir pilnībā reālas. “Pētniekiem jau sen zināms, ka starp HIV pozitīvajiem cilvēkiem ir neliels skaits tādu, kuru organisms izstrādā antivielas, kas spēj neitralizēt plašu spektru vīrusa štammu,” atzīmē Makglina. Kā viņa pauda, indiešu laboratorija strādās pie tā, lai izdalītu šīs antivielas vakcīnas radīšanai.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA